Колегія Володимир-Волинської РДА, яка відбулася 10 жовтня,   вирішувала нагальні проблеми району. Основне з них – підготовка господарського комплексу до осінньо-зимового періоду. З доповіддю по даному питанні виступив начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Петро Чуцький. Спершу, озвучивши комплекс енергозберігаючих заходів, які проведені в установах освіти, культури та медицини, Петро Андрійович окремо зупинився на проблемних питаннях, над якими ще варто попрацювати: опалення у ФАП села Овадне, доцільність опалення будинків культури та клубів, які в зимовий період практично не функціонують, переведення  опалення електричними приладами, здебільшого установ культури, на пічне опалення на зразок Оваднівського досвіду. Є проблеми із димоходами у багатоповерхових будинках у селі Жовтневе та Березовичі, які перебувають на балансі комунального господарства. Жильці цих будинків не укладають із комунальниками договори на обслуговування, не сплачують за комунальні послуги. ОСББ відмовляються утворювати. Місцева влада від них просто свого часу відкрестилася. Однак, як зазначив доповідач, до біди далеко не треба. Особливо, коли через несправний димохід попаде у житло чадний газ. Ось тоді доведеться-таки комусь за це відповідати. Крім того, борги населення також викликають тривогу: 440 тисяч гривень за електроенергію та 7 млн. грн. за газ.

Голова РДА Наталія Василець порадила передбачити у  сільських  бюджетах резервний фонд, зокрема на придбання палива для снігоочисної техніки, та укласти  угоди із суб’єктами господарювання  на прибирання доріг  від снігових наметів.

Щодо підготовки до проведення виборів до Оваднівської та Зарічанської  сільськиїх рад інформувала головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців РДА Тетяна Пастушок. На території цих громад створено 19 дільниць, у тому числі 2 – у Турійському районі. У виборах братиме 6670 осіб.

Про стан медичного обслуговування населення району доповідала заступник головного лікаря ТМО Катерина Чубок, котра статистичними цифрами щодо кількості ФАПів, амбулаторій сімейної медицини та лікарень, які надають медичні послуги населенню району, дала зрозуміти, що ТМО потрібно фінансово підтримувати коштами районного бюджету та бюджетів ОТГ. Адже більшість мешканців сіл та міста Устилуга користуються медичними послугами центральної районної лікарні. На порозі медичної реформи ніхто ще не дає чіткої відповіді, чи функціонуватимуть й надалі по селах ФАПи, чи збережеться   мережа медичних закладів, яка нині діє в районі.   Питань більше, ніж відповідей…

Про ефективність використання коштів на виконання районних програм інформувала начальник управління фінансів Олена Бондарук., котра відразу ж повідомила, що програм у районі є небагато, однак вони дієві.  У своїй доповіді Олена Григорівна детально зупинялася на ході використання коштів за кожною програмою. На завершення розгляду голова РДА порекомендувала переглянути діючі програми, внести вдповідні зміни, а ті, які не використовуються, просто закрити.

На завершення колегії заслуховувалися голови Білинської сільської ради Микола Базилюк та Хмелівківської сільської ради Дмитро Крижук щодо здійснення делегованих повноважень.  Дані питання порядку денного викликали ряд здивувань  тому, що обидві громади стоять на порозі об’єднання в Оваднівську та Зимнівську ОТГ. І про щось говорити, щось обіцяти або пригадувати те, що зроблено ще у минулих роках, вже не актуально. А те, яким буде фінансове підгрунтя обох громад в єдиному бюджетному казані ОТГ, – прогнозувати просто нереально. Як наголосив Хмелівківський сільський голова Дмитро Крижук, чому   після об’єднання в Зимнівську громаду вн має думати про її фінансову самодостатність?

Адже децентралізація влади – одна із реформ держави. Саме тому деякі села Володимир-Волинського району ще й досі перебувають у  роздумах. Бо практика показує, що оптимістично одягнені рожеві окуляри за деякий час змінюють своє забарвлення. В основному тоді, коли виникають проблеми з фінансами…

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!