Нещодавно на сайті Волинськогго обласного лабораторного центру з’явилося повідомлення про кількість випадків сказу на Волині. Виявляється, що   у  Володимир-Волинському районі  зареєстровано  6 випадків.  Вже на початку жовтня підтверджено сказ собаки, доставленої із села  Федорівка.

З настанням холодної пори року, коли в пошуках їжі тварини (особливо бродячі) підходять ближче до житла, зростає ймовірність їх контакту з людьми. Саме  осінніми місяцями збільшується кількість звернень громадян за медичною допомогою з приводу укусів людей тваринами. На  сьогодні за медичною допомогою звернулось вже понад 800 волинян.

Тиждень  тому жителі Устилуга та прилеглих сіл спостерігали відносно низьке кружляння літака. Звісно, цікавість завжди бере верхи, особливо коли не можна дати цьому жодного пояснення. Метикували селяни, щоб це могло значити, бо літак жодним чином не був подібним до військового, який частенько кружляє з польської сторони та контролює кордон. Здалеку більше нагадував сільськогосподарський, якого в народі називають «кукурузником».

І ось 4 жовтня  на сайті “Агро-Центр” з’явилася скупа інформація про те, що на Волині літаки розпилюють вакцину проти сказу. Вакцини поширюються за допомогою авіатранспорту на певних територіях області.  Дана вакцинація проводиться в рамках Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом на території області.

-Дійсно, над Володимир-Волинським районом проводилося розкидання із літака вакцини проти сказу, – зазначає  в.о.начальника Володимир-Волинського управління Головного управління Держпродспоживслужби  у Волинській області Роман Сергієвич. – Дана вакцина являє собою гранули із запахом, який приваблює тварин. Всередині гранули є капсула із вакциною, тому коли тварина ковтає цей порошок, капсула із вакциною автоматично потрапляє всередину.

Подібне вакцинування, як зазначив Роман Степанович, проведено над усім Володимир-Волинським районом, в основному над лісами та полями,  та навіть над тими територіями Волині, де не зафіксовано випадків сказу тварин.

Варто зазначити, що дана вакцина є нешкідливою для людей.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!