Заступник міністра оборони і директор департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони викриті у розтраті понад 149 млн грн. Пише Finance.ua.

Як повідомляє Національне антикорупційне бюро, сьогодні детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури «здійснили низку обшуків, в результаті яких за підозрою в причетності до злочину затримали двох осіб. Затримання відбулося в рамках розслідування корупційної схеми при закупівлі пального для Міноборони.

За версією слідства, на початку 2016 року Комітет з конкурсних торгів Міністерства оборони організував процедуру відкритих торгів на закупівлю палива. 26 квітня 2016 комітет за14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як економічно найвигідніші. 13 і 18 травня 2016 міністерство і переможець уклали 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення за рахунок державних коштів на загальну суму понад 1 млрд грн.

«Протягом червня-серпня 2016 за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін у договори про закупівлю товарів за бюджетні кошти замовник і постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. В результаті на користь постачальника безпідставно і незаконно були перераховані бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн», – повідомляє НАБУ.

Посадовим особам Міністерства оборони інкримінується попередня змова з представниками комерційного підприємства (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Вирішується питання про повідомлення про підозру, обрання для затриманих запобіжного заходу і встановлення інших можливих співучасників.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!