«Я прошу, не грайтеся у війну, я не хочу бачити могили…» – ці слова пісні, яку виконували учні Володимир-Волинської ЗОШ №1 у переддень Захисника України, найбільше вразили присутніх, які взяли участь в урочистостях. Адже ця війна не лише забрала тисячі життів, а й зламала десятки тисяч доль, зробила беззахисними перед хворобою та душевними ранами тих, хто мужньо захищав мир на Сході.

Шкільна дошка вкрита фото воїнами АТО, на екрані чергуються слайди, на яких змінюються миттєвості, починаючи від становлення незалежної України та до нинішнього дня. Окремо відбувся показ ролика про Майдани, починаючи від 2004 року. У підніжжя меморіальних дошок колишнім учням школи, які загинули на війні, діти поклали квіти. На саме ж свято запрошено   Степанюка Юрія, котрий брав участиь в АТО та пройшов страшне горнило війни у складі 95-ої бригади.

Ведучі – учні школи разом з вчителями організували прекрасний концерт, декламуючи вірші та виконуючи пісні, слова яких змушували  навертати   сльози. Хвилиною мовчання  увіковічнили пам’ять тих, хто вже ніколи не побачить сонце, не народить дітей та не скаже матері слова ніжності. Тих, хто помирав у важких муках із молитвою на губах.

Саме молитва була для воїнів єдиними порятунком. Це прозувачало з розповіді гостя урочистостей Юрія Степанюка, котрому Всевишній дав змогу повернутися додому живим та неушкодженим. Діти, спершу ніяково, а пізніше – активніше задавали йому недитячі запитання щодо бойвого духу, відчуття побратимства,  першого бою, першої втрати, соціально-психологічної адаптації, умов проживання на передовій, стану військової техніки та навіть про те, коли ж завершиться затяжна та нікому не потрібна війна. Юрій Олексійович розповідав щиро, без лукавства та фальші, не прикрашуючи те, з чим довелося зустрітися в окопах.

На завершення Юрію вручили квіти та подякували в його особі усім тим, хтой  досі несе бойову службу заради спокою та відновлення миру.

«Часи веселі настали, нас лишилось так мало. Ну їх, брате, такі часи!» – линула класом пісня у виконанні «Океана Ельзи».

This slideshow requires JavaScript.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!