16 жовтня – Всесвітній день анестезіолога. Це свято  фахівців, через  руки яких щорічно проходять близько тисячі людей. Йдеться на сторінці Володимир-Волинського ТМО у Фейсбук .

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії Володимир-Волинської ТМО, було відкрито 20 лютого 1989 року, майже тридцять років тому. Поряд зі своїми прямими функціональними обов’язками  анестезіологічне забезпечення оперативних втручань, у палатах інтенсивної терапії надається медична допомога вкрай важким хворим (важкі травми,шоки,отруєння, кровотечі,важка серцево-судинна та легенева патологія і т.д.)
 Щорічно в відділенні надається допомога 470-560 хворим, прводиться 750-850 наркозів. У 1989 році весь тягар звалився на плечі досить молодому в питанні реаніматології колективу медичних працівників. Очолював його і  підбирав кадри нині покійний Наливайко Олександр Володимирович. Багато чого в житті лікарів, медичних сестер та молодших медичних сестер приходилось робити та приміняти вперше. Тому робота і навчання були завжди поруч. Це сьогодні все здається просто і легко,  і молоді є в кого вчитись. А розпочинали роботу в відділенні 4 лікаря, в даний час працює  6. Відповідальність, навантаження як фізичні так і психоемоційні досить великі, а заробітна плата досить мізерна, практично не відрізняється від оплати лікаря самих “тихих” профілів.

   Від роботи лікаря залежить своєчасність поставленого діагнозу, правильність вибору тактики медикаментозного забезпечення, діагностичного процесу. Лікар-анестезіолог, як правило часу має мало на прийняття рішення, адже від цього залежить життя пацієнта.
Микола Амосов казав, що в анестезіологів повинні бути золоті голови. Сьогоднішній колектив лікарів відділення це є команда професіоналів, яку очолює Олег Ємчик. У цей святковий день хочеться відмітити Бориса Потурнака, який відпрацював у вересні в рядах Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова та Віктора Каменського, котрий і  зараз там працює.
За час існування відділення в палатах інтенсивної терапії надана допомога більше 15 тисяч хворим, анестезіологічно забезпечено близько 25 тисяч оперативних втручань та болючих маніпуляцій. Палати та операційні блоки забезпечені сучасною апаратурою, апаратами штучної вентиляції легень, кардіомоніторами, дозаторами лікарських речовин, дефібрилятори та іншою необхідною апаратурою, що дає можливість рятувати людські життя.
З святом, вас, шановні анестезіологи! 

This slideshow requires JavaScript.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!