“Якби не турнір, то б і не знали, що є таке місто Володимир-Волинський”. Таку фразу почула від мами однієї з учасниць, котра приїхала зі Сходу країни на танцювальний  турнір, який проходив цими  вихідними у спорткомплексі “Олімп”. Вона також додала, що шкодує про те, що не мала можливості оглянути наш княжий град, через брак часу. Хоча, зізнається,  якби була екскурсійна програма, яка втиснулась у кілька годин, вона б залюбки подивилась наші пам’ятки та цікаві місця. Як вдалося дізнатися, не тільки вона, бо таких охочих виявилось чимало. Але…

Вже неодноразово  порушувалось питання щодо популяризації  міста. Робилось це і у соцмережах, і за круглими столами, які організовували деякі депутати, котрі дуже хотіли його зробити таким туристичним як Львів. Але чи то фантазії не вистачило, чи ідей, чи взагалі, хотіли попіаритись. Тож поговорили і розійшлись, нічого не запропонувавши.

Поспілкувавшись з кількома батьками учасників, котрі приїхали з інших міст, а також з рідними організаторів, для себе з’ясувала одну річ: якщо б навіть знайшли спосіб заманити туристів, у нас немає достньо готелів, де б можна було їх розмістити. Маю на увазі, не кілька десятків людей, а кілька сот. Хтось там говорив про Львів? Один готель на місто – це мало, квартир, які здаються подобово, теж обмаль. Та це – не варіант.

А тепер виникає інше питання: чим заманювати? Одна з членів журі, котра приїхала аж з Ізраїлю, була вражена кількістю храмів  і те, у якому доглянутому стані вони знаходяться. Та й взагалі, їй сподобалось чисте, охайне містечко. Однак зізналась, що ніколи не чула про нього.  Так, ми маємо чим гордитися, і не тільки  кількістю святинь, а  й  багатовіковічною історією стародавнього Володимира. А ще у нас є вали, в Устилузі музей всесвітньо відомого композитора Ігоря Стравінського, чудовий історичний музей з цінними експонатами, а ще – жива родзинка не тільки міста, а й Волині,  – Анатолій Бойко зі своїми шедеврами з яєчної шкарлупи. Може я щось призабула, але навіть, якщо з усім цим ознайомити гостей, про Володимир знало б набагато більше. Для цього потрібно використовувати будь-яку можливість. Хоча б цей турнір, на який з’їхалось кілька сот учасників разом з батьками з різних куточків України і з-за кордону.  Оскільки, захід відбувався під егідою міського голови,  ті, хто відповідає за історико-культурну сферу міста,  мали б подумати над організацією екскурсій.  Оскільки чимало гостей  цікавилось, куди можна піти, що оглянути, і готові були за це платити. Минулого року організатори спробували вирішити це питання, але їх підвели. Тож цього разу таку відповідальність брати на себе не захотіли, і обмежились лише танцями.

От вам один з кроків, як популяризувати наше місто. Потрібно лише цього захотіти. І не треба збирати круглих столів, надувати щоки, і шукати винних. Може у когось є інші ідеї?

Жанна БІЛОЦЬКА

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!