ТзОВ «П’ятидні» цьогоріч у рамках експерименту посіяла 40 га нуту. У майбутньому тут планують збільшувати площі під цією культурою до 60 га.  Інформацією поділився його керівник  Валерій Діброва. Пише “Конкурент”.

Утім через нестабільні погодні умови, які часто бувають на Волині, не обійшлось без нюансів. Адже перед збиранням нуту пішло багато дощів, а ця культура не любить вологи. Та, не зважаючи ні на що, все ж зібрали урожай — по 1,75 т/га, очистили його, і тепер насіння волинського нуту готове до реалізації.   Валерій Діброва каже, що якби погодні умови були трохи кращими, то вони б могли зібрати і до 3 т/га. Однак керівник «П’ятиднів» налаштований оптимістично і планує наступного року знову сіяти нут на площі 50-60 га.

Агроном ТзОВ «П’ятидні» Роман Цизь розповів, що цього року для експерименту спробували вирощувати такі сорти нуту, як Тріумф і Розана, а вже наступного року сіятимуть на своїх полях інші сорти нуту.  Роман Цизь, як і Валерій Діброва, переконаний, що хоча ця культура не зовсім характерна для нашого регіону, це не означає, що її не варто чи не можна сіяти. Головне — сіяти її на чистому полі, бо нут не є конкурентною рослиною для бур’янів, для нього практично немає гербіцидів, і він дуже повільно росте. Також не менш важливими для отримання гарного урожаю є погодні умови під час його збору.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!