19 жовтня делегація у складі секретаря міської ради, заступника міського голови Олега Свідерського, депутатів Ярослава Жука, Романа Горошкевича, Ігоря Мацюка, Сергія Барщевського та радника міського голови Юлії Пашкової на запрошення від колег з міста-партнера  Коростеня, побувала  на засіданні сесії Коростенської міськради,  ознайомилась з роботою КП “Теплопостачання”, школи мистецтв, фізкультурно-оздоровчого комплексу, центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», гуртків та секцій ДЮСШ, підліткових клубів. А також  у рамках пізнавальної екскурсії відвідала міський парк.  Мета поїздки – обмін досвідом між обранцями Коростенської та Володимир-Волинської місцевих рад.

Перед 17-ю сесією Коростенської міської ради VII скликання ознайомились зі спортивною інфраструктурою міста, побували на стадіоні «Спартак», відвідали ФОК та спортивний майданчик зі штучним покриттям, яких у місті налічується 9. Загалом, жителі міста мають можливість займатися 40 видами спорту, серед яких є історичне фехтування, фрі-фай, вуличний воркаут, йога, шахи тощо. До речі, як зазначив директор стадіону “Спартак” Олексій Гресь, серед 18 тренерів, які працюють у гуртках і секціях ЦФЗН, настаршому волейболісту – 83 роки, а тренеру з шахів – 72. Це – справжні професіонали і фанати своєї справи. Міська влада приділяє величезну увагу розвитку спорту. Так, цьогоріч з бюджету виділено 1,8 мільйона гривень. Передбачені кошти і для поїздок команд на змагання. Тож шукати за що і чим добратися до іншого міста спорстменам, не потрібно. У ході сесії серед 58 питань порядку денного перші стосувались саме розвитку фізкультури і спорту. Заступник міського голови Дзиґа О. у своїй доповіді висвітлив стан справ у галузі фізичної культури та спорту та презентував результати соцопитування.

  У школі мистецтв ім. Білошицького, куди завітали, навчається 640 учнів, працює півсотні викладачів, найстаршій з яких,  – 74 роки. Школа по-праву може похвалитися бібліотекою, яка закладу налічує 10 тисяч книг. Тут працюють відділи фортепіано, струнно-смичкових інструментів, духових інструментів, народних інструментів, сольного співу, хореографії, електроклавіш та  образотворчого мистецтва. Останній, як вдалося дізнатися користується особливою популярністю серед учнів. Є у школі і власний ансабмль “Коростенські музики”, який створений з молодих  викладачів.

У Палаці культури ім. Шевченка нас ознайомили з фарфоровою продукцією відомого на весь колишній  СРСР Коростенського фарворового заводу, який вже не працює. А ось його вироби, деякі навіть оздоблені золотом і платиною, є тепер чи не найціннішими  експонатами минулого сторіччя, і зберігаються у  спецально облаштованій кімнаті-музеї. Сподобався у Палаці просторий конференц-зал, у якому проходять ділові зустрічі, семінари, конференції  та інші заходи. У перервах кожен має можливість випити кави в окремій кімнаті.

 У КП “Теплокомуненерго” дізнались по те, що місто ось уже двадцять років живе без гарячої води. У багатоквартиних будинках її подачу припинили у 1998 році. Тож на сьогодні у квартирах бойлери, газові колонки та інші водонагрівачі. Спостерігаються непоодинокі випадки встановлення автономного опалення, оскільки оплата рахунків за централізоване опалення б’є по кишені громадян. До речі, борг коростенців перед підприємством становить 19 мільйонів гривень. Заплатити за послуги можна у касі, яка діє на базі “Теплокомуненерго”, де не знімається банківський збір.

Цікавило питання виділення земельних ділянок для учасників АТО. Як поділився секретар міської ради Володимир Вигівський, для цих потреб відводиться 30% наділів на нових масивах. На черзі на їх отримання стоїть  350 осіб. З них – 75 вже отримали земельні ділянки. Розподілення відбувається шляхом жеребкування. Усі учасники поділені на 4 категорії. До першої відносяться родини загиблих, інваліди, яким надається першочергове право на отримання землі, до другої – багатодітні сім’ї, третя – місцеві, і четверта – іногородні.

Дізнались і про те, що харчування у школах для усіх учнів є безкоштовним. 

Побувати у Коростені, і не побачити міського парку, який є його перлиною, означає багато втратити. Це – справжня осіння казка у центрі міста з безліччю архітектурних пам’яток, фонтаном, альтанками, лавками, підвісним та пішохідними мостами, які пролягають через мальовничу річку Уж. Є там гранітний каньйон,  подейкують, його брилам два мільярди років. Ходять також чутки,  що у парку любила відпочивати княгиня Ольга, є там і найулюбленіша купальня княгині. На її честь побудований пам’ятник.

Всередині гранітної скелі знаходиться військово-історичний комплекс “Скеля”, вхід до нього проходить через  тритонні двері, над яким – півтора метри бетону, десять метрів граніту і 15 метрів глини з піском. Звідси керували усім укріпрайоном на західному кордоні Радянського Союзу.  Бункер має три яруси, але для відвідувачів відкритий лише один з  30-ти кімнат, у кожній  з яких  своя експозиція. Є тут унікальна  і найбільша в Україні колекція протигазів, зброя Першої та Другої світових воєн, кімната Сталіна, яку будували для нього, хоча він там ніколи так і не був.  Командний пункт повністю автономний і оснащений за останнім словом тогочасної техніки: тут є вентиляція, яка досі працює, генератори для  енергозабезпечення, власні запаси води, і навіть водопровід із каналізацією. Екскурсію бункером проводили школярі, котрі готуються до вступу на історичні факультети. До речі, таку практику варто запровадити й у нашому місті.

Здивували величезні камені валуни. Начальник відділу і культури Леонід Беркович, який проводив екскурсію ,  розповів, що це унікальне каміння, яке… росте,   і вік якого становить кілька тисячоліть. Найвеличншим тут є пам’ятник князю Малу, який правив містом у Х столітті. У парку лунають українські мелодії, що додає гарного настрою відвідувачам. Загалом, щоб побачити усю красу, оповиту легендами, потрібно більше часу, якого , на жаль, не було. Та навіть ті краєвиди, які вдалося оглянути, надовго залишаться у пам’яті.

У місті є  три фонтани, один з яких  з підсвіткою. Чимало  відпочинкових зон облаштовані за кошти спонсорів та вихідців з Коростеня, які проживають за його межами. Досягнувши успіху, вони таким чином вносять свою лепту у розвиток міста, у якому народились. Загалом, поїздка виявилась пізнавальною і корисною. Є чому повчитися у сусідів, а є й що показати самим. Насамкінець, секретар міськради Олег Свідерський запросив коростенців відвідати Володимир.

Жанна БІЛОЦЬКА

This slideshow requires JavaScript.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!