Уряд Польщі планує спростити можливості працевлаштування для лікарів з України для того, щоб подолати нестачу медпрацівників в польських лікарнях, повідомляє  Radio Poland з посиланням на Dziennik Gazeta Prawna.

Розглядається можливість застосувати німецький підхід ддля надання іноземним лікарям ліцензій, щоб вони могли практикувати на визначеному робочому місці. Наразі медики з інших країн, крім ЄС, мають підтвердити диплом в Польщі, закрити різницю в освіті та здати іспити на знання медичної термінології польською, а також на право на роботу в Польщі, повідомляє видання.

У самій Польщі лікарі незадоволені рівнем оплати їхньої праці. Після трьохтижневої акції протесту молодих лікарів, з яких декілька десятків розпочали голодування у дитячій лікарні в Варшаві,  19 жовтня уряд Польщі оголосив значне збільшення витрат на охорону здоров’я. До протестуючих  приєднались колеги  в Шчечині та Лодзі. Вони вимагають збільшення бюджету охорони здоров’я до 6,8% ВВП до 2021 року з теперішніх 4,7%.

Зараз у Польщі працює 1 137 іноземних лікарів, включаючи 306 з України, 139 з Білорусі та 81 з Німеччини.

Цікаво, скільки медиків скористаються такою можливістю, коли запрацює медична реформа в Україні? І чи не залишимось ми без фахівців у цій галузі? 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!