Депутати  не підтримали скрочення апарату райради

Сесія Володимир-Волинської районної ради, яка відбулася 26 жовтня, розпочалася, як зазвичай, із запитів та звернень депутатів. Депутата Вікторію Середу цікавило питання зволікання  використання коштів на ремонт дороги «Суходоли-Вощатин-Ласків», а депутат Петро Козлюк, житель Ласкова,  звернувся до голови районної ради   перенаправити до  Ласківської сільської ради запит щодо надання інформації по фінансових питаннях, зокрема суми заробітної плати апарату .

Перший блок питань розгляду сесії стосувалися бюджету та змін до нього, зокрема виділено 40 тисяч гривень для фінансування діяльності районної виборчої комісії, 24 тисячі гривень – на спортивні заходи товариства «Колос»  та 5 тисяч гривень управлінню соціального захисту населення на  витрати, понесені внаслідок судової тяжби з Укртелекомом щодо пільг за користування телефонним зв’язком УБД та інвалідами війни. Звучала пропозиція від депутата Сергія Пасанюка щодо виділення додаткових коштів на освітлення дороги по селі Верба, однак голова РДА Наталія Василець наголосила, що у 2018 році заплановано капітальний ремонт цієї дороги, який  передбачає освітлення.

Досить гаряче було під час розгляду питання щодо змін структури та чисельності виконавчого апарату районної ради. Депутати не могли зрозуміти, чому так нагально постало питання щодо скорочення шістьох посад, у тому числі трьох працівників (три посади вакантні). Адже після того, як в районі сформуються ОТГ, сама по собі відпаде проблема інснування апарату. Депутат Павло Карпюк встав на захист тих, хто через два місяці став би безробітним, запропонувавши натомість скоротити посаду заступника голови районної ради. Якщо таким чином районна влада вирішила зекономити кошти, то заробітна плата заступника перевищує сукупні заробітки трьох посадовців, які готуються до скорочення. Як зазначив Павло Карпюк, після виборів 29 жовтня, в районі залишиться невизначеними тільки дві сільські ради, які не виявили бажання доєднуватися до діючих ОТГ. Завантаженість працівників, в тому числі заступника, буде низькою, то чи є нині потреба ставити питання про скорочення працівників із числа тих, хто робить усю чорнову роботу?

Депутат Вікторія Середа запропонувала не виносити це рішення на нинішню сесію, а розглянути лише тоді, коли в районі сформуються ОТГ. В результаті бурхливого обговорення та формування різних точок зору,   рішення щодо зміни структури апарату та чисельності не прийнято.

Звісно, це питання підійматиметься найближчим часом, адже як перемовлялися депутати між собою, скоро і їм не буде чим зайнятися. Бо після того, як в районі сформуються ОТГ, усі проблеми ляжуть на плечі депутатського корпусу новостворених громад.

Поряд з тим депутати прийняли Програму соціального захисту населення на 2018-2019 роки, затвердили ряд технічних документацій та підтримали і скерували до Президента, Верховної Ради, Кабміну ряд звернень щодо  охорони земель сільськогосподарського призначення та антикорупційної реформи.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!