Гарячі дебати розгорілися на засіданні чергової сесії Володимир-Волинської районної ради навколо перейменування села Сусваль (Жовтневе) на Світанкове. Річ у тім, що громада цього населеного пункту виступає проти нової назви, яка, як зазначив Оваднівський сільський голова Сергій Панасевич, була нав’язана без її згоди Інститутом національної пам’яті. Він також наголосив, що неодноразово запрошували  його представників на збори, коли вирішувалось дане питання, однак ніхто так до них і не приїхав. Проти виступає і родина загиблого сельчанина Петра Сусваля, котрий був смертельно поранений у зоні проведення АТО, і на честь якого назвали село. Сільський голова додав, що нещодавно до нього звернувся дядько загиблого, котрий повідомив про те, що хтось не вперше зриває табличку з назвою. Такий інцидент досить болісно відображається на  рідних. «На День села, головним питанням було: день якого села відзначається? Якби я сказав –  Сусваль,  села б не було. Довелось по-іншому пояснювати людям: якщо історично – Могильне, якщо душевно – Жовтневе, законно – Сусваль, а на майбутнє – Світанкове», – додав очільник сільської ради.

Інший депутат села у своєму зверненні повідомив, що громада не сприймає цієї назви і виступає категорично проти. Крім того, він особисто спілкувався з батьком загиблого хлопця, і той, плачучи, просить не називати населений пункт іменем його сина. Зваживши усі «за» і «проти», Оваднівська сільська рада звернулася з проектом нового рішення до Володимир-Волинської районної ради з проханням підтримати перейменування населеного пункту з Сусваль на Світанкове, і звернутись з клопотанням до Волинської обласної ради про такі зміни.

Голова районної ради Роман Гук зазначив, що згідно Закону України про декомунізацію термін, який був даний громаді для того, щоб визначитися, як називатиметься село, минув, і рішення було прийнято на рівні держави. Крім того, очільник району вважає, що перейменування  означатиме паплюження памяті Героя, котрий загинув за незалежність України, і це буде не по-християнськи. Роман Григорович також зауважив, що йому доводилось зустрічатись з батьком Петра Сусваля, котрий спочатку був категорично налаштований проти того, щоб назвати село прізвищем сина, та згодом зізнався, що є не проти, однак не хотів би, щоб «прийшли росіяни і топталися на могилі його дитини». Хто і для чого вселяє такі думки чоловіку, він не говорить. Така ситуація є неоднозначною, нею вже займається Служба безпеки України.

Депутат райради Ігор Антощак висловив свою точку зору. Зокрема, підтвердив слова сільського голови Сергія Панасевича про те, що громада неодноразово збиралась на обговорення назви села, але нікого з Інституту національної пам’яті не було. «Було боляче дивитись на батька загиблого Героя, думкою котрого навіть ніхто не поцікавився. Зрештою, як і думкою селян», – зазначив пан Антощак. Кожний населений пункт має свою історію, як і це  село, яке до того було Могильне, Жовтневе, тепер Сусваль. Тож перед тим, як приймати рішення, варто узгодити його з громадою, зауважив депутат.

В результаті голосування, більшість депутатів проголосували проти проекту рішення щодо перейменування села Сусваль на Світанкове. Однак питання залишається відкритим, оскільки громада села налаштована рішуче. Тож як події розгортатимуться далі – дасться знати.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!