Бурхливі дебати розгорнулись на засіданні координаційної ради з питань громадського бюджету щодо заяви одного з авторів громадського проекту бюджету міських ініціатив, – Тараса Савчука, котрий звернувся  з проханням надати належну юридичну оцінку діям іншого автора – Максима Климюка, котрий, за його словами, проводив агітацію серед студентів педагогічного коледжу ім. А. Кримського, які проживають у гуртожитку цього навчального закладу. Справа у тім, як зазначає заявник, наприкінці минулого тижня до нього звернулись студенти, і розповіли про те, що Максим Климюк роздавав їм бланки з прописаним друкованим номером за його проект під номером 13. Тараса Савчука цікавить, чи є правомірними такі дії з боку Климюка? І чи не перешкоджає це волевиявленню громадян? На прохання деяких членів координаційної ради назвати прізвища студентів, від імені яких звертається пан Савчук, відповів, що вони просили цього не робити, оскільки побоюються тиску. Однак так і не зрозуміло, з чийого боку?

Щодо агітації, у положенні  громадського бюджету «Про промоційну та інформаційну кампанію» йдеться, що інформаційні  заходи серед мешканців міста щодо роз’яснення  переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців територіальної громади міста Володимира-Волинського автори проектів організовують  самостійно за власний рахунок. Тож чіткого пояснення, яким чином автори  мають агітувати за свої проекти, не має. Утім, у соцмережах розгорнулась активна агітаційна кампанія як авторів, так і мешканців міста, котрі закликають підтримати той чи інший проект.

Як зауважив Максим Климюк, бланки, які він роздавав студентам у гуртожитку, є агітаційними, і жодної юридичної сили не мають. Це підтвердила представник ЦНАПу Катерина Вергельська, яка зазначила, що бланки з прописаними друкованими номерами, що траплялись під час голосування, не брались до уваги, натомість видавались чисті, на яких особи, котрі прийшли голосувати, робили це власноруч. На волевиявлення громадян це ніяк не вплинуло, оскільки кожен сам свідомо вирішує: за кого віддаватиме свій голос.

  Так, станом на 27 жовтня у центрі надання адміністративно правової допомоги проголосувало 552 громадяни. Як зауважила Лариса Кулікова, більшість голосів люди віддають аж ніяк не за майданчики, і не за великобюджетні проекти.

      Примітка: у голосуванні за проекти можуть брати участь жителі міста ВолодимираВолинського (громадянами України віком від 16 років,  які зареєстровані та/або проживають на території м. Володимира-Волинського, що підтверджується офіційними документами (паспортом, довідкою про місце роботи, навчання, служби чи іншими документами, що підтверджують факт проживання в місті)  проектів-переможців серед відібраних проектів шляхом заповнення бланку для голосування в паперовому або електронному вигляді. Крім того, пунктом  голосування є Центр надання адміністративних послуг.  А також віддати свій голос за обраний проект можна за допомогою  електронної системи «Громадський проект», перейшовши за посиланням https://volodymyr.pb.org.ua/projects.

Крім того, за словами Климюка, жодного тиску на студентів під час агітації не чинив, що може підтвердити комендант педколеджу, яка супроводжувала його, так і  самі  студенти, з якими він готовий зустрітися і розібратися у ситуації, що склалася.  Більше того, він не має жодного відношення до педколеджу, на відміну від Тараса Савчука, який є його викладачем. Натомість, у своїй агітаційній промові проводив роз’яснювальну бесіду про те, що майданчик, який планується збудувати за його проектом у разі перемоги, знаходитиметься поруч навчального закладу, де вчаться студенти, тож  кожен, хто забажає, може займатись на ньому. Досить дивним є для пана Максима і те, що у соцмережах Тарас Савчук пише, що спортивний майданчик у гімназії, автором якого він виступає, є більш потрібним, ніж майданчик на території ЗОШ №1. На його думку, обидва проекти є важливими для міста, оскільки сприяють фізичному розвитку молоді. Тож потрібно докласти усіх зусиль для їх реалізації.

Однак, як зауважила голова координаційної ради Лариса Кулікова, бюджет участі передбачає 770 тисяч гривень на два великих проекти, а вартість проектів Максима Климюка та Тараса Савчука перевищує вказану суму. Тож, якщо вони й переможуть,  постане питання  щодо їх дофінансування.

Щодо правової оцінки діям Максима Климюка, начальник юридичного відділу міськвиконкому Людмила Павленко зазначила, що не вбачає жодних порушень.

Проект Максима Климюка передбачає встановлення спортивного майданчика з поліуретановим покриттям для фізичного розвитку дітей та молоді нашого міста на території ЗОШ №1, його вартість становить 485150 тисяч гривень. Проект Тараса Савчука передбачає спорудження та облаштування спортивного майданчика з поліуретановим покритям та захисною сіткою для ігрових видів спорту: волейбол, баскетбол, футбол, великий теніс та рухливих ігор для учнів Володимир-Волинської гімназії ім. О.Цинкаловського та мешканців прилеглого мікрорайону. Вартість – 499 890 гривень. На сьогодні обидва лідирують у голосуванні, набравши найбільшу кількість голосів.

У ході засідання були вислухані дві сторони конфлікту, свою думку висловили і викладачі першої одинадцятирічки та члени координаційної ради. Зокрема, йшлося і про порушення у рішенні міської ради, де не чітко прописані деякі пункти. Та, як зауважила Лариса Кулікова, такий конкурс відбувається вперше, і тому можливі деякі недоліки, які у майбутньому будуть враховані. Насамкінець, запропонувала відкласти рішення по даному питанню до 3 листопада, і дати можливість Тарасу Савчуку обґрунтувати свою заяву. Член ради Володимир Заєць вніс пропозицію – зняти проект Максима Климюка з голосування. Однак, чомусь не подумав, що тим самим може позбавити дітей можливості займатися на новому майданчику, якщо проект переможе. За неї проголосував лише він.  Сам Тарас Савчук відмовився  назвати прізвища студентів, які до нього звернулись, натомість погодився з аргументами представника ЦНАПу. В результаті, більшістю голосів скаргу було відхилено.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!