Наприкінці кінці жовтня Президент Петро Порошенко своїм указом нагородив звільнених з ув’язнення російською окупаційною владою заступників глав Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза орденами «За заслуги» II і III ступенів за збереження проукраїнської позиції. Чийгоза «суд» на півострові засудив до 8 років позбавлення волі, Умерова – до 2 років в колонії-поселенні, після чого участь у їх передачі Києву прийняв президент Туреччини Реджеп Ердоган. Пише видання “Слово і діло”.

У сумі, як підрахувало «Слово і Діло», нині в Україні видано 81 тис. атрибутів до нагород, 61 тис. відзнак президента, 2,5 тис. нагрудних знаків «Мати-героїня», 1,7 тис. нагрудних знаків до інших почесних звань, 780 орденів і 300 медалей. На виготовлення всіх цих нагород держава витратила 20,5 млн грн.

Крім того, в 2017 році в Україні планують здійснити виплати по ряду державних премій. Найвідоміші з них – Шевченківська і в галузі освіти. На початку року Державне управління справами виділило на Національну премію ім. Тараса Шевченка 960 тис. грн з розрахунку на те, що премій в розмірі 192 тис. грн буде видано 5. Хоча в 2017 році її лауреатами стали тільки 4 людини.

Також 5 виплат розміром по 70,4 тис. грн в цьому році планують видати лауреатам Державної премії в галузі освіти.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!