Не готове наше  суспільство до чесної конкуренції, як і до того, щоб визнавати перемогу  опонентів та відповідно  свою поразку. Саме це можна впевнено сказати  після досить-таки бурхливого обговорення результатів голосування проектів бюджету участі на засіданні координаційної ради з питань громадського бюджету Володимира-Волинського. За результатами попередніх підсумків голосування  переможцям проектів закидали те, що заяви та копії паспортів  цілими пачками заносили до ЦНАП при тому, що Положенням передбачено індивідуальне паперове голосування. Тому декотрими учасниками засідання запропоновано  переглянути відеозаписи із камер спостереження у ЦНАПі.

Перше, що дивувало – це недовіра до самих результатів голосування, зокрема  за проект «Створення сучасного кабінету ЛФК на базі ТМО для хворих м. Володимир-Волинського», який поки що є лідером серед решти проектів. Це було похідною аудіозапису, котрий виловив із соцмережі та надав для прослуховування присутнім Андрій Гнатюк. Додавши  його до своєї заяви,  пан Андрій таким чином вважав за потрібне розібратися та надати належну правову оцінку  результатам голосування через ЦНАП.  Тобто, при  визначенні переможців взяти до уваги лише підсумки електронного голосування. Але його пропозиція провалилася, бо члени ради все ж таки не взяли на себе відповідальність рекомендувати внести у Положення зміни, які  встановлюють  винятково електронне голосування під час визначення переможців.

Голова координаційної ради Лариса Кулікова оприлюднила інформацію щодо усних звернень відносно неправомірної на погляд скаржників агітації за проект  Тараса Савчука “Спортивний майданчик на території Володимир-Волинської гімназії імені Олександра Цинкаловського”. Надійшло звернення, яке стосувалося фальсифікації голосів під час голосування за проект ТМО: заявник стверджував, що до ЦНАП автомобілями швидкої допомоги підвозили мало не коробки, наповнені заявами та копіями документів.   Однак жодних фактів, які б підтверджували відповідні порушення, не було додано.

Після прослуховування аудіозапису щодо ймовірної процедури голосування за проект«Створення сучасного кабінету ЛФК на базі ТМО для хворих м. Володимир-Волинського», ніхто в залі не взяв на себе відповідальність стверджувати, що свого роду інструкції щодо заповнення заяви та надання копії паспорта з подальшою передачею до ЦНАП,  були надані   працівником реєстратури саме дитячої поліклініки Володимир-Волинського ТМО. Це було у деякій мірі спростовано головним лікарем Олександром Клачуком. Проте варто зауважити, що ідентифікацією особи не координаційна рада повинна займатися, а відповідні правоохоронні органи.

У ході обговорення результатів голосування за великі та малі проекти запропоновано у подальшому не брати до реєстрації проекти, які стосуються комунальних закладів. Як наголосила депутат міської ради Світлана Федонюк: «Ми не  придаток  до лікарні або діток. Це є життя».  Для цього є міський бюджет. Потрібно тільки вчасно підготувати бюджетний запит, уміти його захистити та переконати депутатів щодо важливості прийняття рішення  по тому чи іншому об’єкті. Але що ж робити із проектом, який посів третє місце та на його реалізацію не вистачає визначених бюджетом участі коштів? Саме  ним є проект  «Багатство нації – спортивні та здорові діти».

Згідно Положення «виконавець – розпорядник чи одержувач коштів міського бюджету, до компетенції якого належить останній за рейтингом проект, що виходить за рамки встановленого обсягу громадського бюджету (бюджету участі), готує інформацію щодо нього, необхідну для прийняття Володимир – Волинською міською радою рішення щодо включення його до складу видатків бюджету міста на плановий рік.  Рішення щодо реалізації або нереалізації останнього за рейтингом проекту, що виходить за рамки встановленого обсягу Громадського бюджету (бюджету участі), приймається Володимир – Волинською міською радою при затвердженні бюджету міста на плановий рік» . Тобто, є надія, що автору проекту Максиму Климюку вдасться переконати міську раду у важливості того, що дітки ЗОШ №1 заслуговують на те, щоб на шкільному майданчику було необхідне  спорядження для повноцінного фізичного розвитку.

Як мовиться, перший млинець іноді стає грудкою. Але, зважаючи на безпідставні заяви, фейкові записи та надумані компромати,  може статися так, що на першому млинці увесь процес випікання так і залишиться. І гарна прогресивна ідея щодо проектів участі завершиться на її старті…

 

 

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!