9 листопада  Верховна Рада України ухвалила новий законопроект «Про житлово-комунальні послуги»,  згідно з яким з 1-го січня 2019-го року українці матимуть змогу самостійно регулювати відносини із постачальниками комунальних послуг. .

З початку 2019-року року мешканці багатоквартирних будинків зможуть укладати угоди з постачальниками тепла, води та інших комунальних послуг. У новому законі міститься перелік прав і обов’язків споживачів та компаній, з якими вони підписуватимуть договори. Прийняття такого закону є ознакою розвитку ринкової економіки в державі.

В оновленому законопроекті «Про житлово-комунальні послуги» також перераховані норми, які передбачають відповідальність компаній за ненадання чи неякісне надання послуг. Це дасть змогу жителям багатоквартирних будинків контролювати постачальників, які займають монопольне становище. Закон про житлово-комунальні послуги позбавить органи місцевої влади права самостійно встановлювати тарифи на деякі послуги.

Згідно нововведень, з 2019-го  споживачі платитимуть штраф в розмірі однієї сотої відсотка за кожний день прострочення оплати житлово-комунальних послуг. Сто  днів прострочення платежів коштуватимуть 1% від суми заборгованості. Попри це, будуть категорії мешканців квартир, яким борги у разі несплати не нараховуватимуть.

Згідно з новим законом, зміни в першу чергу стосуватимуться об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, адже вони повинні будуть окремо укладати з постачальниками договори про надання тепла. При цьому тарифи на тепло із систем автономного опалення встановлюватимуть окремо для кожного будинку.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!