Верховна Рада у четвер розгляне законопроект належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Законопроект № 7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» увійшов до порядку денного пленарного засідання 16 листопада   повідомляє  zik з посиланням на Укрінформ.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що його прийняття забезпечить належне виконання рішень щодо стягнення аліментів, дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти. Реалізація проекту закону уможливить зменшення кількості осіб, які отримують тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання яких невідоме, що забезпечить скорочення видатків Державного бюджету України.

Законопроектом також передбачається спрощення порядку встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за кордон   у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, без участі суду.

Крім того, пропонується запровадити нових засобів примусового виконання рішень: тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобом, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Разом з тим визначається впровадження нового виду адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, коли правопорушник у вільний від роботи чи навчання час має виконувати оплатні суспільно корисні роботи, визначених органами місцевого самоврядування.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!