Нам усюди говорять: «Ви маєте право». Перш за все, надане Конституцією, законами та відповідними постановами. Тільки  мало хто із чиновників  намагається допомогти кожному з нас це право реалізувати.   Більше того, багато хто із пересічних громадян взагалі не відає, які має права, як правильно постукати у двері будь-якого посадовця так, щоб їх не лише відкрили, а й надали допомогу у вирішенні різноманітних проблем.

Зважаючи на це, зазначає в розмові начальник відділу ДРАЦС у Володимир-Волинському районі Тетяна Юхимюк, розпорядженням Кабінету Міністрів України   “Про реалізацію правоосвітницького проекту “Я маю право!” у 2017- 2019  роках” та  виданого на його реалізацію наказу Міністерства   юстиції,  з метою підвищення правової свідомості українців  та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб,  впроваджується вищеназваний  проект.

Потрібно запам’ятати головну непрописну істину: ти маєш право вирішити спір самостійно! Без звернення до суду та додаткових витрат.

Самостійно вирішити можна  через переговори, шляхом добровільного виконання порушених зобов’язань, внесення змін до договору чи його розірвання. Можна за  допомогою медіатора, тобто  третьої особи задля сприяння у виробленні способу врегулювання спору, який би влаштував усі сторони.

Якщо не вдається реалізувати перших два способи, потрібно звернутися до   третійського суду – незалежний орган, що утворюється на підставі угоди сторін для вирішення спору та є альтернативою судового порядку вирішення цивільних та господарський спорів.

Звісно,продовжує Тетяна Іванівна, не завжди спір вдається вирішити самостійно.

У такому випадку потрібно звернутися до уповноваженого органу.  Проте перед цим не забудьте проконсультуватися в юриста щодо вибору  органу державної влади чи місцевого самоврядування, уповноваженого на вирішення конкретного спору. А далі потрібно правильно підготувати необхідні документи.

А як їх підготувати, кожний одержить з цього питання консультацію, зателефонувавши    0 800 213-103  – єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: цілодобово та безкоштовно у межах України.

Крім того, можна звернутися до Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  ( м.Володимир-Волинський  вул. Устилузька, буд 19) аби отримати правову консультацію.

Якщо не виходить врегулювати спір самостійно, кожний має право на звернення до суду.

Але насамперед, підсумовує викладення основних положень проекту «Я маю право» Тетяна Юхимюк, потрібно  звернутись до: PRAVO.MINJUST.GOV.UA    (Всеукраїнський просвітницький проект “Я МАЮ ПРАВО!”) або до найближчого Головного територіального управління юстиції у Волинській області(м.Луцьк вул.Володимирська,1)   PRAVO.MINJUST.GOV.UA /CONTACTS

Можливо для багатьох читачів ця тема не є актуальною або ж навіть нецікавою. Однак той, хто так думає, помиляється. Бо будь-який документ для необізнаної із хоча б загальновідомими правовими нормами людини коштує неабиякі гроші, які  запросить адвокат. Більше того, рідко коли адвокат дає стовідсоткову гарантію того, що цей папір складено вірно. Тож, можливо, варто перш за все зателефонувати за вищезгаданим номером контакт-центру або ж зайти на окреслені сайти та без витрачання зайвих коштів самому грамотно скласти звернення до того ж голови районної ради або начальника відділу соціального захисту населення.  

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!