Знаковою для самоврядування Володимира-Волинського стала  сесія міської ради 16 листопада, на якій були присутніми гості, депутати Коростенської міської ради на чолі із заступником міського голови. Колеги Коростеня мали можливість не лише  ознайомитися із  проблемами та нагальними питаннями, які вирішують володимирські обранці, а й почути різноманітні думки щодо статусу депутата, його значиму роль у вирішенні питань громади.

Крім того, гості мали можливість спостерігати за  збоєм системи голосування під час прийняття рішень. Ці незручності негативно вплинули на роботу сесії та просто виводили депутатів міської ради із рівноваги. Тому із залу неодноразово звучали репліки щодо ймовірного втручання в електронну систему заради прийняття рішень таким чином, як це потрібно «більшості». Найбільше це обурило депутата Тимосевича, котрий не стримався і вирішив прослідкувати за цим процесом.

Початок сесії був як завжди традиційний: із озвучення запитів. Депутат Сергій Радкевич запропонував КП «Полігону» вивчити питання щодо переведення вуличного освітлення міста та автоматизовану систему контролю; депутат Олег Свідерський запропновував створити гурток фотомайстерності для дітей; депутат Андрій Гудим із доповненнями депутата Віри Сєргєєвої – реконстурювати спортивно-ігрові майданчики в усіх навчальних закладах відповідно до нормативів Мніосвіти; депутат Ярослав Жук  – щодо  розроблення Положення про депутатський фонд на 2018 рік; дотримання депутатами чинного законодавства під час голосування рішень та виконання положень закону про доступ до публічної інформації, зокрема публікації проектів рішень за 20 днів до початку роботи сесії. Депутат мав на увазі рішення щодо вирішення земельних питань. Крім того, Ярослава Жука зацікавило питання штатної комплектації слюсарів ЖЕК, поскільки та кількість, що є в наявності, не встигає відрегулювати систему опалення у житлових будинках, які обслуговує житлова контора.

Від депутата Руслана Мороза надійшло відразу аж три запити та звернення, проте чомусь у депутатів не вистачило сили волі та політичної свідомості їх підтримати. Перший запит, який не підтримали його колеги,  стосувався безпідставного зняття із будівлі Володимир-Волинського ВПУ пам’ятної дошки на честь прикординників, які загинули під час оборони міста у роки Вітчизняної війни. Руслан Андрійович наголосив, що не потрібно паплюжити пам’ять про загиблих тільки тому, що на цій дошці свого часу було викарбовано комуністичну символіку. “Якщо ви взялися зносити пам’ятки Великої світової,  давайте знесемо Обеліск Слави на площі, та інші, які задишились у місті”, – зауважив він. Тому звернувся до колег з проханням підтримати запит щодо повернення пам’ятного знаку на місце. Але депутати  даний запит не підтримали. Варто наголосити, що питання зняття дошки та повернення її на будівлю ВПУ тільки вже без радянської символіки  нещодавно розглядалося на засіданні громадської ради при виконавчому комітеті. Члени ради вирішили  рекомендувати відділу архітектури повернути дошку на попереднє місце. Однак дивно, що до цього часу жодних рухів щодо виконання рішення так і не відбулося. Дивно, що міський голова чомусь й досі не відає про  рішення громадської ради, прийнятого більшістю голосів.

Другий запит Руслана Мороза, котрий також не підтримано депутатами,  стосувався вирішення питання щодо асфальтування кишень для стоянок автотранспорту на вулиці Ковельській, зокрема поблизу АТП-10707 та військової частини, де відбувається найбільше скупчення автотранспорту. Проте міський голова Петро Саганюк наголосив, що вулиця Ковельська, зокрема за залізничним переїздом, не належить до  переліку міських. Тому ремонт (вкладання асфальту) стоянки поблизу військового з’єднання не входить в обов’язки міської влади. А те, що стосується другої кишені  біля  АТП, порадив підприємцям, приміщення яких межують із стоянкою, заасфальтувати  власними коштом.

І насамкінець Руслан Мороз,зважаючи на звернення керівника «Гербор-Холдингу» Олега Борбелюка та його працівників,  оприлюднив досить-таки актуальну проблему, яка визріла у зв’язку із прийняттям нового закону про освіту. Все зводиться до того, що школа-інтернат, де організовано навчальний та дошкільний процес для багатьох дітей Володимира-Волинського, за попередніми чутками ми зазнає неабияких організаційних змін. Під загрозою постало закриття дитячого садочка. Невідомо, що буде зі школою. Тому Руслан Андрійович запропоновував розробити звернення до народного депутата Ігоря Гузя, голів Волинськї ОДА Володимира Гунчика та Володимир-Волинської міської ради Петра Саганюка щодо вирішення даного питання. Крім того, депутат  вимагає від міської ради посприяти в організації зустрічі делегації із числа батьків, які стурбовані невизначеним майбутнім школи-інтернату, із головою Волинської ОДА Гунчиком.  Міський голова Петро Саганюк дав доручення підготувати зверенення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо збереження статусу школи –інтернату.

У подальшому депутати приступили до розгляду порядку денного, який містив у собі 24 питання.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!