Двадцять перша сесія Володимир-Волинської міської ради, яка відбулася 16 листопада, як ми вже заначали, відбулася під певним «градусом напруги», найбільш активними були чотири депутати: Руслан Мороз, Ярослав Жук, Олег Тимосевич та Віра Сєргєєва. Окрім прийняття програм розвитку та підтримки культури, туризму та освіти, молоді та спорту, соціального захисту населення, розглядалась численна кількість земельних питань, які останнім часом набувають неабиякої актуальності.

Заслуховуючи проект рішення щодо  надання пільг з орендної плати за користування майном комунальної власності, депутат Руслан Мороз, наголошуючи на тому, що у місті діють соціальні програми підтримки ветеранів війни,  запропонував міську організацію ветеранів Великої Вітчизняної війни взагалі звільнити від орендної плати. Мотивація депутата полягала в тому, що на сьогодні у місті залишилося декілька ветеранів війни і брати з них плату, хоча б ці 10 гривень, є некоректно по відношенню до їхніх заслуг. Тим більше, що це не та сума, щоб вести про щось розмову.

Поряд з тим, Руслан Андрійович ще на попердній сесії, зважаючи на актуальність проблеми вільних земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків та  неабияку  кількість заяв на їх одержання (у тому числі для учасників АТО), запропонував розробити Положення щодо впорядкування  черговості надання земельних ділянок з врахуванням потреб пересічних  громадян міста. Однак даного положення або ж натяку на його розроблення й досі не  подано на обговорення. Тому Руслан Мороз вкотре загострив увагу на тому, що варто під час виділення земельних ділянок під будівництво індивідуального житла враховувати заяви від жителів міста, які не мають жодного статусу. Позиція депутата базується на непоодиноких зверненнях володимирчан, які роками не можуть дочекатися своєї черговості на виділення земельної ділянки.

Під час надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, депутат наголосив на тому, щоб у подальшому під час формування проектів рішень подібного змісту, на розгляд земельної комісії надавалися принаймні протоколи засідань громадських формувань учасників АТО, яких у Володимирі-Волинському вже зареєстровано декілька.  Не повинна земельна комісія вивчати кожну особу, її заслуги та причини втрати здоров’я, що є необхідною умовою для позачергового  виділення земельних ділянок.  

«Депутати не зобов’язані перевіряти пільги, стан  здоров’я кожного заявника – учасника АТО, бо це фізично неможливо. І коли інші депутатські комісії засідають не більше години, то земельна може працювати по 6-10 годин. Надалі жодне подібне рішення не підтримуватиметься депутатською фракцією доти, доки  спілки учасників АТО не нададуть належним чином підготовлені протоколи, – озвучив свою точку зору Руслан Андрійович.

Виникла між депутатами неабияка полеміка щодо делегування повноважень замовнику органу саморганізації населення «Вуличний комітет жителів міста по вулиці Івана Пархоменка». Дехто із міських обранців настоював на тому, що  електропостачання, водогін та каналізаця повинна лягати на плчечі самих забудовників, а не на бюджет міста. Проте депутат  Руслан Мороз закликав  присутніх колег до свідомості під  час прийняття даного рішення.  Адже  земельні ділянки повинні надаватися тільки тоді, коли на житловий масив буде підведено усі мережі. Крім того, жителі даної вулиці мають повне право скористатися міською програмою підтримки вуличних комітетів,  виступати у якості замовників робіт та долучитися до їх співфінансування в розмірі 40/60, де 60 % – кошти із міського бюджету. Варто зазначити, що чимало атошників відмовляються від земельних ділянок, які знаходяться поза межами міста саме по причині відсутності відповідних мереж.

У прийнятті чергового рішення про містобудівну документацію, депутат Руслан Мороз засумнівався у законності одного із його пунктів, в якому депутати повинні надати дозвіл на розроблення проекту детального планування для будівництва громадської забудови одночасно на трьох земельних ділянках із різними кадастровими номерами.

«Людина має у власності земельну ділянку. Другу – отримує в оренду для будівництва магазину. Згодом одержує ще одну земельну ділянку для будівництва. При тому, що усі три земельні ділянки мають окремі кадастрові номера, підприємець виявив бажання збудувати один магазин на усіх трьох земельних ділянках. Вважаю, що насамперед потрібно об’єднати усі три земельні ділянки в одну і тільки після цього вирішувати питання про надання дозволу на розробку проекту детального планування для будівництва громадської забудови», – зазначив у виступі депутат. Але більшістю голосів пропозиція Руслана Андрійовича мало того, що не підтримана, а зважаючи на збій системи голосування,   двічі  переголосовувалася.

Під час розгляду питання щодо внесення змін до бюджету міста 2017 року депутат Ярослав Жук загострив увагу присутніх на тому, що більшість коштів на ремонти будинків, дахів,  в першу чергу виділяються  на ті об’єкти, де проживають депутати від правлячих політичних сил або їх виборці. Зважаючи на це, запропонував розподіляти кошти таким чином, щоб кожний депутат  наступного року  одержав рівні можливості вирішувати проблеми свої виборців. Дана пропозиція віднайшла схвалення у міського голови.

Ще одна репліка була кинута депутатом Русланом Морозом під час затвердження розпорядження міського голови про нагородження Шишкіна С.Є. з нагоди 40-річчя його діяльності. Він не може зрозуміти громадянської позиції місцевого композитора та виконавця, котрий відмовився виступати на урочистому заході, присвяченому  афганцям міста. Звичайно, це його особиста справа, але…

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!