Аби відвернути увагу людей від шедевральних бюджетних новацій та знизити напругу у відносинах з західними сусідами Верховна Рада одним пострілом вбила двох зайців – зробила 25 грудня вихідним днем. Тепер святковий загул в Україні офіційно триватиме від 19 грудня до 19 січня. А після цього треба було б подбати і про китайський новий рік. Як сказав депутат Рибчинський, «трудовому народу потрібні вихідні».
Проте, українців більше турбує питання про те, де напастися грошей для святкування усіх цих свят. Зокрема, з початку 2017 року в Україні усі види м’яса здорожчали більш ніж на 27%, сало – на 67%, свинина – на 37%, яловичина і курятина – на 27%. Відтепер кілограм яловичини з кісткою можна купити в середньому за 112 грн., свинини – за 100 грн., сала – за 68 грн., дешевої ковбаси вареної – за 75 грн., а курки – за 54 грн. Такі веселі тенденції спостеріг директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
Тому з особливою надією дивляться наші співвітчизники на прийнятий у першому читанні проект державного бюджету, який, напевно, має компенсувати пересічним українцям витрати на відзначення численних свят разом із світовим співтовариством.
Що ж ми бачимо у цьому документі? Зокрема, 2018 року планується збільшити мінімальну зарплату на 16,3% – до 3723 грн. (або 22,41 грн. на годину). Витрати на соціальну допомогу збільшать до 122,7 млрд. грн. (117,6 млрд. грн. в 2017 році). 55,1 млрд. планується витратити на адресні субсидії для оплати комунальних послуг. 7 млрд. становитимуть пільги на оплату комунальних послуг. 57,9 млрд. грн. – виплати соціальним категоріям населення.
Отже, наступного року суттєво зростуть не лише доходи громадян, але й рівень їх безпеки. Адже видатки на органи системи МВС виростуть на ще на 20%, майже до 64 млрд. гривень.
До речі, Волинська ОДА отримає з бюджету 320 млн. грн. Трошки дешевше державі обійдеться утримання лише Херсонської та Чернівецької її сестер. Таким чином Волинь демонструє зразкову заощадливість та живий приклад того, як виживати без державної підтримки.
І нема чого про цю державну підтримку мріяти! Поруч Європа – слід швидше інтегруватися! І ми це робимо. Так, за даними європейського статистичного агентства Євростат, українці за 2016 рік отримали найбільше нових дозволів на проживання в країнах ЄС – 589 тисяч, тобто 17,6% від загальної кількості. За цим показником ми випередили сирійців, які у 2016 році отримали 348 тисяч (10.4 %) нових дозволів на проживання в країнах ЄС.
Таку статистику дуже просто пояснити. В Сирії відзначають 18 державних свят, а в Україні – лише 11. Але Верховна Рада скоро цю прикру динаміку виправить. І ті, хто залишаться в Україні, будуть жити в умовах веселого нескінченого свята!

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!