Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.  Про це повідомляється на  саійт Міністерства охорони здоров’я, передає Цензор.НЕТ

“Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основі цієї інформації, занесеної до реєстру, НСЗУ обчислює кошти, які згідно з контрактом повинна отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послугу первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларацію “, – йдеться в повідомленні.

Однак, якщо людина потребує негайного втручання, лікар повинен надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.

У МОЗ зазначають, що підписати декларацію з лікарем “первинки” можна під час першого візиту в медустанову. Поки пацієнт не звернеться за медичною допомогою, ці послуги сплачувати не будуть. Після першого ж звернення і підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава.

Ті громадяни, які не укладуть з лікарем первинної ланки декларацію, зможуть за власний рахунок купувати у лікарів необхідні медичні послуги. У МОЗ зазначають, що це не є протизаконним, проте не буде регулюватися державою, і оцінка якості цих послуг залишиться поза системою державного контролю якості.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!