У Польщі в селі Грушовичі залишки зруйнованого пам’ятника воїнам УПА використали для ремонту доріг. Про це повідомляє “УНІАН“, посилаючись на naTemat.pl.

Демонтаж пам’ятника відбувся з ініціативи мера Стубно Януша Слабіцького. З його слів, він передбачав, що українці збережуть уламки і “зроблять з них реліквію”, тому він вирішив використати каміння з користю для суспільства – з нього були зроблені дороги.

Також чиновник додав, що немає ні найменшого шансу на відбудову цього пам’ятника – лише за умови зміни влади.

“Я очікував, що бандерівці захочуть зробити з них реліквії і національну святиню. Тому я їм це унеможливив. Цинічно зрештою. У іншій ситуації я повернув би це каміння, але знаючи, в якому напрямі це йде, то ми зробили так, як я сказав”, – заявив Слабіцький.Нагадаємо: навесні активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали на кладовищі села     Грушовичі поблизу Перемишля надгробний пам’ятник воїнам УПА, який був зруйнований вандалами. Поліція в процес не втручалася. Голова ОУН Богдан Червак наголосив, що демонтування останнього пам’ятника воїнам УПА в Польщі було здійснене зухвало й з дозволу місцевої влади.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!