22 листопада Конституційний Суд України у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про засудження комуністичного та націонал‑соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“ від 9 квітня 2015 року № 317–VІІІ. Про це   інформує прес-служба суду.

На думку народних депутатів України, цей закон  порушує приписи Конституції України щодо: заборони цензури (частина третя статті 15); гарантування кожному права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (частина перша статті 34); права кожного вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір (частина друга статті 34).

Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що положення Закону, якими заборонено поширення, а також публічне використання продукції, що містить символіку комуністичного тотального режиму, суперечать статтям 9, 15, 21, 23, 24, 34 Конституції України.

Автори клопотання стверджують, що Закон „не відповідає статті 8 Основного Закону України, оскільки порушує конституційний принцип правової визначеності“, а також наголошують на тому, що його положення „недостатньо конкретні та чіткі для того, щоб особа могла з достатньою впевненістю, завчасно передбачити законність або незаконність дій“.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!