Для розробки проектно-технічної документації на реконструкцію пам’ятки археології національного значення «Городище-Вали» у Володимирі-Волинському виділили кошти з обласного бюджету. Фінансування затвердили під час засідання чергової шістнадцятої сесії Волинської обласної ради сьомого скликання 23 листопада.
  Близько 126 тисяч гривень виділила обласна рада на проектно-кошторисну документацію «Реставрація, пристосування та музеєфікація памʼятки археології «Городище – Вали ІХ-ХІІІ ст.»
Еперти проаналізували, що вали збереглися на 75%. До слова, заплановано три стадії реконструкції пам’ятки «Городище-Вали».

 На першій стадії запланована реконструкція приміщення громадської споруди (колишнього приміщення в’язниці) під музейно-адміністративний заклад ДІКЗ «Стародавній Володимир», перекладання інженерних мереж та реконструкція пам’ятника жертвам тоталітарних режимів.
На другій стадії мають реставрувати самі земляні вали, які, до речі, лише в одному місці, а це при вході, не мають підтвердження автентичності. Саме у цьому місці заплановано зробити конструкції в’їзної вежі.
Цікавою є третя стадія, де має бути зроблена в’їзна вежа з елементами дерев’яних стін та фортець, а також підняття вище рівня ґрунту залишків стін та фундаментів кам’яного замку їх консервація та музеєфікація.
Головним архітектором проекту э директор ТОВ «НПК «Місто України» Володимир Заболотний, а роботу з реставрації пам’ятки курує краєзнавець Сергій Годлевський.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!