В 2017 році в Україні спостерігаємо спалах кору. Такі спалахи повторюються кожні 5-6 років в країнах з низьким охопленням профілактичними щепленнями.

До таких країн відноситься й Україна. Якщо більшість європейців мають всі щеплення КПК за календарем, і в 42 з 53 країн Європи поширення кору зупинилось, то в Україні за минулий рік менше половини дітей щеплено за календарем щеплень.

Наразі спалахи небезпечної хвороби зафіксовано в Одесі та Одеській області – 812 хворих на кір, з яких 533 особи – діти, 2 з них померло, Києві- 60 хворих, з яких 11 – дорослі, Запоріжжі – 42 випадки захворювання , 71 відсоток з них – діти, Тернополі  – 18 хворих дітей, Луцьку – 15 хворих, у Ківерцях – 5, на Прикарпатті у селі Шешори Косівського району  – 12 хворих школярів. Декілька шкіл у різних регіонах закрили на карантин. Керівники місцевих департаментів охорони здоров’я наполягають: ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із недостатнім рівнем вакцинації.

Варто зауважити, після контакту дитини  з хворим на кір, вона  повинна  у перші 3 доби  зробити вакцинацію. Якщо ж після після контакту  вже отримала одну дозу вакцини і з моменту щеплення пройшло більше 1 місяця, потрібно зробити  друге щеплення. У випадку,  коли було зроблено два щеплення, додаткова вакцинація не потрібна.

Кір — гостре інфекційне захворювання, яке дає про себе знати високою температурою, запаленням слизових оболонок ротової порожнини та верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивітом та характерним висипом. Ця хвороба є однією з основних причини смертності дітей раннього віку у світі. У 2015 році у світі від неї померло 134 тисячі людей, переважна більшість з них – діти до 5 років. На жаль, ліків від кору й досі не винайшли. Тож залишається єдине – запобігти йому. Для цього на першому та шостому році народження дитини проводять щеплення.

 Заступник головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Наталія Філімонюк зазначає, лікарня у повній мірі забезпечена високоякісною бельгіською вакциною “Прорікс” як для профілактики кору, так і епідемічного паротиту («свинки») та краснухи.  Тож тим батькам, які через певні причини не встигли зробити щеплення своїм діткам, варто не зволікати , щоб хвороба першою не постукала у двері і не наробила лиха.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!