Основне  питання порядку денного засідання виконавчого комітету Володимир-Волиської міської ради – проект бюджету міста на 2018 рік. І хоча, як наголосила начальник фінансового управління Тетяна Шибирин, невідомо, якими чином  розподілятимуться субвенції із державного бюджету, які повноваження та зобов’язання перейме на себе міський бюджет,  прогнозні показники доходної та видаткової частини головного фінансового документа міста розраховані на основі проекту про державний бюджет, попередніх  розрахунків податкової служби з врахуванням соціального та економічного розвитку  міста і бюджетних запитів головних розпорядників коштів.

Основні фінансові навантаження на міський бюджет 2018 року – збільшення відсотку вилучення коштів із міського бюджету для подальшої їх передачі державному бюджету, так звана  реверсна дотація  прогнозованою сумою 13,5млн.грн.;  фінансування соціальних пільг -12,3 млн.грн.

Обсяг доходної частини бюджету 2018 року прогнозується в розмірі 211, 2 млн.грн, з яких 61,9% – власні надходження загального фонду; 19% – освітня субвенція на оплату праці педпрацівників; 18,9% – медична субвенція, включаючи делеговані повноваження територіальних громад. Поряд з тим, як наголосила Тетяна Володимирівна, загальний обсяг медичної субвенції не враховує видатки на первинну медичну допомогу.

Основним бюджетоформуючим податком 2018 року, як і в минулі роки,  залишається ПДФО, проте порівняно із цьогорічними надходженнями, спостерігається тенденція до його зниження: на 6%  у зв’язку зі зменшенням  грошового забезпечення військовослужбовців. Крім того очікується зменшення надходжень від оренди нерухомого майна внаслідок прийняття рішення про зниження відсоткової ставки. Не  передбачено у бюджеті міста наступного року плати за розміщення вільних коштів на депозитних рахунках.

До спеціального фонду   планується залучити 6,7 млн грн за рахунок платних послуг, які надають бюджетні установи (здебільшого школи естетичного виховання); до бюджету розвитку – 0,6 млн – плата за відчудження майна та продажу земельних ділянок.

Видатки міського бюджету (80%  захищені статті) спрямовані на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, нарахування на фонд оплати, енергоносії, харчування та медикаменти, соціальні виплати.

Передбачено у міському бюджеті резервний фонд (1 млн грн) для здійснення непередбачених видатків; бюджет розвитку – для фінансування  ПКД та підготовки об’єктів.

Депутат міської ради Ярослав Жук, зважаючи на те, що  відповідним законом передбачено до кінця 2018 року обов’язкове встановленння на кожному  будинку житлового фонду, незалежно від балансоутримувача, лічильників обліку теплової енергії, холодної та гарячої води, порекомендував все ж таки передбачити у міському бюджеті частину коштів для їх монтажу.

Вихід з даної ситуації запропонував міський голова Петро Саганюк, звертаючись до керівника теплокомуненерго: «Зробіть попередні розрахунки та подайте бюджетний запит. Питання виділення коштів вирішуватимуть депутати на сесії. Можливо доведеться звідкісь забрати якусь суму, проте проблему потрібно вирішувати».

Звісно,  проект бюджету Володимира-Волинського поки що в стадії обговорення та узгодження. Остаточні його цифри та подальше життя громади міста залежатиме від волі нардепів, які прийматимуть державний бюджет у другому читанні. Тому ще не раз доведеться і міським депутатам, і головним розпорядникам коштів повертатися до питання його формування та внесення змін.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!