Останнім часом не вщухають розмови навколо нових змін, які передбачає  медична реформа. Видання вже писало про сімейних лікарів, які мають стати основою медицини. Тепер ажіотаж утворився навколо реорганізації екстреної допомоги. Неабияку стурбованість у людей  викликає перелік надання медичних послуг, який, ніби, не передбачає викликів до пацієнтів з високою температурою й підвищеним тиском. Медичним терміном це називається – відсіювання непрофільних викликів, яких, на жаль, вистачає.  Самі ж фельдшери теж насторожено ставляться до змін, оскільки вони їх також торкнуться, йдеться про перепрофілювання їх у парамедиків. До речі, рятувальників та поліцейських теж це стосується. Вони побоюються, що реорганізація призведе до скорочень. Яка ситуація із наданням невідкладної допомоги у нашому місті, які зміни чекають медиків екстреної служби, а також на які виклики виїжджатиме карета “швидкої”?  Цікавились у тих, хто безпосередньо є відповідальним за цю ланку.

Завідуючий Володимир-Волинським відділенням невідкладної екстреної медичної допомоги Микола Бранчук. 

– У відділенні працює п’ять бригад, одна з яких знаходиться в  Устилузі. З початку місяця наші медики виїжджали на понад тисячу  викликів, серед яких майже половина – екстрені. Усього в середньому виходить 40 виїздів в день, – говорить Микола Віталійович. –  Люди звертаються з різними скаргами, серед яких – гострі болі в животі, викликані такими захворюваннями, як  панкреатит, холецистит, а також з пневмонією, бронхіальною астмою, інфарктами міокарда, гострими порушенням мозкового кровообігу тощо. Крім того, виїжджали на п’ять дорожньо транспортних пригод.

Машини екстреної допомоги обладнані GPS-технологіями, що дає можливість відслідковувати на карті їх переміщення  і направляти до місця виклику найближчу бригаду. Трапляється, що їхати доводиться і в сусідні райони, зокрема у Локачинський, Турійський. Згідно чинних нормативів, на місце виклику карета «швидкої» повинна прибути в містах – за 10 хв, у сільській місцевості – за 20 хв. На жаль, справжня тривалість очікування бригади швидкої медичної допомоги може бути довшою. Оскільки це пов’язано як і з незадовільним станом доріг, так і з великою кількістю непрофільних викликів.

– Як не прикро визнавати, але таких вистачає, – продовжує ділитися завідуючий відділенням. – Через них втрачаємо дороцінний час, щоб надати допомогу тим, хто насправді її потребує. Люди чомусь не поспішають йти до лікарів, щоб запобігти розвитку хвороби, яка нерідко переходить у хронічну форму. А коли дає про себе знати гострим болем, викликають швидку. Чимало не дотримуються рекомендацій лікарів щодо прийому медичних препаратів, що призводить до загострень. Зокрема, це стосується пацієнтів, з підвищеним артеріальним тиском, про який нерідко вони і не підозрюють поки не поміряють або не звернуться до медиків через погіршення стану.

Є сподівання, що із запровадженням сімейної медицини люди приділятимуть більше увагу своєму здоров’ю, і у подібних питаннях радитимуться зі своїми лікарями.

Головний лікар КЗ “Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Олег Куц.

– Кардинальних змін для фельдшерського складу реорганізація екстренної допомоги не передбачає, – зауважив Олег Степанович. – Так, планується перепрофілювання фельдшерів на парамедиків, які надаватимуть невідкладну медичну допомогу. Але сьогодні вони і є той самий персонал, що забезпечує комплексні послуги охорони здоров’я шляхом оцінки стану пацієнтів, діагностики проблем і надання необхідного лікування. А от водій швидкої стане медичним техніком і повноцінним членом команди, який матиме навики надання першої допомоги. Та перед тим йому буде потрібно пройти підготовку, як теоретичну, так і практичну. Щодо скорочень медперсоналу, зазначу, що нічого подібного не відбуватиметься. Загалом, Міністерство охорони здоров’я розробило 4-х модульну програму перепідготовки фельдшерів та лікарів швидкої, яка спрямована на підвищення кваліфікації відповідно до міжнародних стандартів надання невідкладної допомоги. Щодо переліку викликів, він залишиться без змін. Тож підстав для хвилювання не має.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!