У Києві готуються до святкування різдвяних та новорічних свят. Почали з розвішування гірлянд. Скоро обіцяють підвезти ялинку. Але зимові канікули не стануть по-справжньому веселими, якщо влада не виконає усіх обіцянок перед народом. Бюджет поки не затверджено, кадрові питання не розв’язані, неприкаяний Саакашвілі, як запальний привид мандаринової революції, продовжує тинятися вулицями столиці.
Правда, зуміли таки заборонити серіал «Свати». Всі українці зітхнули з полегшенням. Нам обридли ці пропагандистські дешеві байки про життя-буття простих людей! Куди цікавіше, наприклад, супермодний мегахіт «Гра престолів». Після його перегляду розумієш, що життя в Україні прекрасне і його треба цінувати. А влада може бути набагато гіршою, ніж та, яку ми, з рештою, самі собі обрали.
Також вже можуть підбивати підсумки своєї самовідданої роботи наші дипломати. Грошей до кінця року нам більше не дадуть. Але ж не в грошах щастя! Цього року ми нарешті отримали довгоочікуваний безвізовий режим пересування по Європі. Увійшли до складу комітету з питань прав людини ООН. Вивели на якісно новий рівень наш діалог із західними сусідами з мовних та історичних питань.
Головний козир наших дипломатів на міжнародній арені це – відвертість. Ми наочно продемонстрували усім скептикам, яка сила стоїть за поняттям «щирий українець». Закордоном поширюється розголос про унікальний «дім на Михайлівській площі в Києві, з якого видно весь світ» (так поетично звикли називати будинок нашого Міністерства закордонних справ). З острахом починають говорити у Вашингтоні, Москві та Брюсселі про життєве кредо Павла Клімкіна: хто не з нами, той проти нас!
А от, приміром, Міністерство інфраструктури планує працювати без свят і вихідних. Для того, аби реалізувати усі наполеонівські плани пана міністра Володимира Омеляна, земну добу треба збільшити, як мінімум, утричі. Цього тижня він вже встиг анонсувати прихід до України цілої зграї нових авіакомпаній-лоукостерів, запуск супершвидкісної гілки залізничного сполучення між Києвом і Одесою, а також обіцяв зупинити будівництво мосту через Керченську протоку.
Віддалено Омелян дійсно чимось нагадує чарівника Гаррі Поттера, втомленого роками самовідданої роботи в органах української виконавчої влади. Обома руками Володимир завзято натирає свою чарівну паличку, але не може збагнути, чому його магічні заклинання не приносять очікуваного результату. Говорячи простіше, стоїть на асфальті у лижі обутий і думає: чи лижі не їдуть, чи він сам ї… сть не з тих рук? Так чи інакше, залишається побажати йому успіхів в реалізації амбіційних, корисних для людей планів!
Цікаво було б українцям також почути звіт доброго старшого друга Омеляна пана міністра екології Остапа Семерака. На відміну від свого протеже, Семерак веде себе підозріло тихо. Тим часом, в Україні, в силу різних причин, міліють річки і зникають ліси. Внаслідок чого вся наша рідна земля невпинно наближається до екологічної катастрофи. Резонансне питання експорту до ЄС вітчизняного лісу кругляка само по собі потребує визначення чіткої позиції профільного міністра. Але що саме Семерак і його відомство роблять, щоб запобігти знищенню української природи, залишається таємницею за сімома печатями. А хто б, як не львів’янин Семерак, міг би нам розповісти, що таке проблеми з життєвонеобхідним водопостачанням?
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, правда, ще обіцяв, що в грудні ціни знизяться і гривня зміцниться. Якщо цього не станеться, він готовий буде відповісти перед українцями за свої слова? Волинь чекає відповіді!

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!