Актуальним нині постало питання орендної плати за приміщення, які перебувають у комунальній власності. Адже це неабиякий дохід до місцевого  бюджету.   Міська казна Володимира-Волинського щомісяця  2017 року, при умові, що орендарі вчасно вносять орендну плату,  одержує порядком  125 тисяч гривень. За рік це становииме більше 1,5 млн грн.

На підставі інформації    Володимир-Волинської міської ради   у  місті нараховується 25 приміщень комунальної власності, які передані як фізичним, так і юридичним особам, а саме: осередкам політичних партій, громадським організаціям, бінківським установам, приватному бізнесу, в тому числі фармацевтичному, бюджетним установам і комунальним організаціям.

Щодо орендної плати,  вона, згідно із даними міської ради,   для усіх не є однаковою. Подекуди до сліз смішною. А до декотрої – віримо, що у читачів, коли вони ознайомляться з тими мізерними цифрами, до міської влади виникне багато запитань. Звісно, згідно законодавства про місцеве самоврядування, постанови Кабміну «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу» та відповідної Методики, прийнятою Володимир-Волинською міською радою, нарахування орендної плати  у розмірі 1 гривня/рік передбачена для бюджетних установ, які утримуються за рахунок місцевого або державного бюджету; комунальних підприємств та установ, які частково утримуються за рахунок місцевого або держбюджету; для Пенсійного фонду та його органів. Тому ми не будемо нині їх усіх перераховувати.

Більше цікавлять інші орендарі, зокрема підприємливі структури. Почнемо із ТзОВ ВТП «Фенікс», яке орендує декілька приміщень. Якщо взяти нежитлове приміщенняя за адресою Ковельська, 103 площею 50,60 м кв, то орендна плата одного квадрату становить 50, 7 грн в місяць. Орендує ця ж торговельна структура 379 квадратів підвального приміщення під склад по вулиці Ковельська, 71, де орендна плата становить 11,6 грн. за м.кв. Третє приміщення, яке орендує «Фенікс», – харчоблок у ЗОШ №2, загальною площею 101,09 м кв і платить за те, що забезпечує харчуванням учнів на потужностях школи, всього 17,87 грн. за квадрат.  Крім того, «Фенікс» свого часу взяв в оренду 40 м кв приміщення у Володимир-Волинській лікарні під кафетерій, за що сплачує у місяць за квадратний метр всього 15,95 грн.

Якщо продовжити розмову про оренду приміщень у, як зазначається в інформації, Володимир-Волинської ЦРЛ, виникає запитання щодо плати за оренду  майже 63 квадратних метри, які віддано для ПП Верус (зареєстроване у Львові) для облаштування  кабінету комп’ютерної томографії. Орендна плата за квадратний метр  становить неповних 40 грн. Хоча вартість послуг томографії, більш ніж впевнені, що вдесятеро вища. 

До   преференцій зі встановленння орендної плати у цьому ж приміщенні варто ще віднести могутнього  мобільного оператора   «Київстар», який за те, що на (чи у) приміщенні лікарні  орендує 256 квадратних метрів за розміщення обладнання мобільного зв’язку, сплачує лише 16,6 грн. за метр квадратний. 

На відміну від вищезгаданих  орендарів, найбільше припадає орендної плати на банки. Приміром, за обслуговування банкоматів відділенням місцевим банкам нараховується плата за квадрат  в розмірі 227 гривень. За ними йдуть аптечні заклади (від 214 до 156 грн). Навіть громадські осередки: «За майбутнє дітей України» (Ковельська,10) сплачують по 24 грн за м кв; «Свобода» (Ковельська,10) – 37,9;  «Правий сектор» (Ковельська, 29)- 23,5; два офіси ВО «Батьківщина» – (І.Франка,2а)- 49,3, (Ковельській,29)- 36,5, а «Союз Українок» (І.Франка,8)- 19,8 грн за кв.м.

Дивує й те, що ФПП   «Бізнес Центр», двері офісу якого знаходяться навпроти дверей  ВО «Батьківщини» у приміщенні ДРАЦС по вулиці Івана Франка, 2-а,  платить за квадратний метр аж 111 грн, що на 67 гривень більше від оренди  офісу «білосердешної» партії.  Хіба видатки на утримання Бізнес Центру  не передбачені міським бюджетом?

Йдемо далі. У переліці майна комунальної власності договори  на оренду  харчоблоків  для забезпечення харчування учнів укладено лише з одним навчальним закладом –ЗОШ №2. Усі решту, а шкіл  у місті нараховується   додатково ще чотири, чомусь  не укали договори із підприємцями, які господарюють у їх їдальнях та відповідно одержують неабияку виручку від реалізації страв та іншої продукції. Більше того, цього року у їдальні ЗОШ №3 проведено ремонт та закуплено нове обладнання, яким користується підприємець та заробляє на цьому гроші. У чому ж причина?

І насамкінець,  не віднайшли у списку орендарів редакцію газети «Слово правди», яка, швидше всього, також віднаходиться у приміщенні комунальної власності.  Тим більше, що газета згідно чинного законодавства роздержавлена, усі її працівники є акціонерами видання і вона не належить до бюджетних або комунальних установ.

Це підтверджує презентаційна стаття на сайті газети, витримки з якої подаємо для ознайомлення: «І от минулого року нарешті прийнято закон України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації», який обговорювався майже десять років. Зроблено це на вимоги Парламентської асамблеї Ради Європи задля «поліпшення умов для плюралістичної демократії в країні». Словом, Євросоюз, до вступу до якого ми нині прагнемо, не визнає будь-які залежність ЗМІ від органів влади. Не загодована своїми співзасновниками наша редакція відразу прийняла рішення йти на це роздержавлення у пілотному проекті. Його старт, як і багато яких реформ у нашій державі, затягнувся, але процес уже пішов. Роздержавлення – не приватизація, а процес перетворення. Засновником газети залишиться її трудовий колектив, але за новою формою господарювання»…

Більше того,  у даному приміщенні ще віднайшов прихисток політичний осередок «Солідарності». То яким чином цим орендарям нараховується орендна плата, скільки і кому вона виплачується? Надіємося, що відповідь на це питання міська влада підготує згодом…

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!