Кошторис на зарплати та інші витрати Верховної Ради

На минулому тижні затверджено  кошторис витрат Верховної Ради на 2018 рік (законопроект №7380). Відповідно до  нього, як зазначає «КУРС», загальна сума витрат по апарату Верховної Ради в наступному році складе 1 млрд 729 млн 648,2 тисяч гривень. З них на зарплати законотворців з державного бюджету буде виділено 453 млн 183 тис. грн. На доплати і премії передбачено 99 млн 700,3 тис. грн. Більш 210,6 млн грн складуть соціальні виплати.

Крім того, майже 34 млн закладено в бюджеті-2018 на відрядження депутатів і їх помічників і близько 60,5 млн грн – на оплату різних послуг, крім комунальних.

На зарплату співробітників Верховної Ради, які займаються обслуговуванням її діяльності, організаційним, інформаційно-аналітичним та матеріально-технічним забезпеченням, з бюджету виділять 530 млн 39 тис. грн. Плюс 116,6 млн надбавок на зарплату і всього 131,6 тис. соціальних виплат.

Зарплата і преміальні для Управління справами ВР складуть в сумі 518,2 млн грн, для управління адміністративними будівлями – 65,5 млн. Співробітники автобази запрацюють в цілому 45 млн грн. Інститут законодавства – близько 18 млн грн.

На закупівлю меблів, техніки та іншого обладнання для всіх підрозділів Верховної Ради в бюджеті на наступний рік закладено близько 64 млн грн. З них майже 26,5 млн розписані на законотворців і 21 млн грн – на автобазу (це сума, якої вистачить на закупівлю більше десятка нових автомобілів представницького класу).

Капітальні витрати (на ремонти, реконструкції, будівництва) в сумі складуть майже 92 млрд грн.

Витрати бюджету на одного депутата, не рахуючи зарплати

Разом з кошторисом депутати затвердили і “Норми витрат на одного народного депутата України на 2018 рік”. Нагадаємо, за законодавством чисельність народних обранців повинна складати до 450 осіб. На момент підготовки матеріалу у Верховній Раді було зареєстровано 423 народних депутата.

Оскільки народні депутати мають право на безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту, кожному з них можна наїздити на місяць на 7,5 тис. грн, або на 90 тис. в рік. Крім того, кожен народний депутат 12 годин на місяць може використовувати службовий транспорт, наявний на автобазі ВР.

Судячи за списками, які регулярно публікуються на сайті Верховної Ради, далеко не всі депутати використовують службовий транспорт. Але є і такі, хто наїжджає на місяць набагато більше покладених 12 годин.

За підсумками останнього півріччя рекордсменом по використанню службових автомобілів став Денис Силантьєв – відомий спортсмен, депутат з фракції “Радикальної партії Олега Ляшка” За 6 місяців він наїздив на службовому автомобілі 150 годин 55 хвилин. На другому місці – позафракційний Юрій Левченко, член партії “Свобода”: 121 годину 40 хвилин. На третьому – Олег Барна з фракції “Блок Петра Порошенка”.

Витрати на житло в Києві для іногородніх народних депутатів покриваються з бюджету з розрахунку 650 грн на добу. Сума компенсації за оренду квартири чи проживання в готелі для одного нардепа становить 237,25 тис. грн на рік. До речі, в порівнянні з нинішнім 2017 роком цифра в 2018 році не змінюється. Правом на компенсацію за оренду житла користується приблизно кожен другий депутат нинішнього скликання.

Також з бюджету частково покриваються депутатські витрати на утримання приймалень (167 грн в місяць, або 2000 грн на рік) і оренду приміщень для зустрічей з виборцями (670 грн в рік). 800 гривень на місяць – допустимі витрати на відрядження в округу для помічників (річна сума – 8 тис. грн).

Компенсація законотворцям за зв’язок становить 489 грн на місяць, або 4890 грн на рік (під час відпустки ці витрати не оплачуються з бюджету).

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!