Нещодавно наше видання знайомило читачів із  проектом “ Я маю право”. І ось у його рамках  сьогодні поведемо розмову із начальником районного відділу ДРАЦС  Тетяною Юхимюк про обов’ язки прийомних батьків та батьків-вихователів щодо виховання та розвитку дитини згідно Сімейного кодексу України.

Як зазначає Тетяна Іванівна, обов’ язки прийомних батьків та батьків-вихователів щодо прийомних дітей та дітей-вихованців дитячих будинків сімейного типу передбачаються статтею 150 Сімейного Кодексу України. Порядок утворення прийомної сім’ї визначений   ст.252-256  цього кодексу  та Положенням про прийомну сім’ю, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України  від 26 квітня 2002 р. № 565.

Створення прийомних сімей дозволяє вирішувати питання тимчасового влаштування долі дитини, батьки якої за певних обставин (хвороба, засудження тощо) певний проміжок часу не можуть займатися вихованням. У такому випадку дитина влаштовується у прийомну сім’ю на той проміжок часу, поки родина не подолає проблем, які не дозволяють біологічним батькам займатися дитиною, забезпечувати їй необхідний рівень життя та розвитку.

Після створення прийомної сімї,   батьки беруть на себе певні зобов’язання. Крім того, що вони повинні  виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї  сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, батьки зобов’язані  піклуватися про  здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Найголовніше те, що батьки повинні  поважати дитину.

Заборонено будь-які види експлуатації батьками дитини та фізичні покарання дитини, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Відповідно до вимог   положення, діти, які є членами однієї сім’ї  (брати, сестри), направляються в один заклад, за винятком, коли за медичними показниками або з інших причин їх треба виховувати окремо. Розлучати дітей однієї сім’ї, передаючи одного з них на  всиновлення (вдочеріння), не дозволяється,   якщо цього не змушують медичні показники.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей  без спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей та дотримання принципу конфіденційності інформації щодо ураження прийомних дітей ВІЛ-інфекцією.

Діти, які виховуються у прийомній сім’ї або в будинку сімейного типу не втрачають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, за ним зберігаються всі пільги, передбачені законодавством України. Прийомні батьки допомагають підтримувати контакт дитини з її біологічними родичами (якщо таке спілкування безпечно для дитини), а в разі відновлення батьків у батьківських правах, дитина буде повернута в біологічну сім’ю.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!