Запитання: чи все вдалося досягнути і виконати, а також,  які задуми є нереалізованими, -ставлять перед собою депутати наприкінці року. Адже вони є представниками виборців в органі місцевого самоврядування та намагаються не лише періодично з ними зустрічатися, щось планувати, а й виконувати те, що свого часу,  обіцяли жителям свого округу.

До складу  Володимир-Волинської міської ради декілька каденцій підряд  входить депутат Руслан Мороз – член комісії з питань містобудування, житлово-комунального господарства, інфраструктури, комунальної власності, енергозбереження та земельних відносин.  Підсумовуючи рік,  видання  подає усі його здобутки, про які вдалося дізнатися.

Пан Мороз, окрім того, що є ще й  є лідером фракції та успішним бізнесменом, в усіх засіданнях постійної комісії та сесіях міської ради  бере активну  участь, озвучує звернення, готує запити та під час розгляду певних рішень, здебільшого тих, що торкаються земельних питань та благоустрою, вмотивовано і переконливо відстоює свою думку  так, що в сесійній залі відразу знаходяться   однодумці.  І заздалегідь узгоджені більшістю депутатського корпусу рішення, після невідворотних доводів інколи  не підтримуються та направляються на доопрацювання. А іноді – навпаки, після чого відбуваються законодавчі колапси під час прийняття наступних, похідних від перших, рішення депутатського корпусу.

Руслан Мороз одним із перших з числа депутатів підняв питання сплати ТзОВ «Волинська біоенергетична компнія» до бюджету більше мільйона гривень орендної плати за користування земельною ділянкою  ТОВ «Володимирцукор».  Відстояв власну точку зору шодо  ставок на   нежитлове майно, яке належить суб’єктам господарювання – фізичним та юридичним особам. Як ініціатор  альтернативного проекту, депутат  запропонував  коефіцієнт 0,2, який у подальшому не лише віднайшов схвалення та прийнятий під час   громадського  обговорення, а й в подальшому підтриманий більшістю депутатів на сесії. Хоча дане рішення чомусь кололо очі декотрим особам, які вдалися до підтасовки фактів. Про це  – окрема тема.

Декілька сесій підряд, завдячуючи Руслану Морозу та його однодумцям, не вдалося місцевому торговельному магнату «ПАНБУД»  узаконити рішення щодо виділення земельної ділянки для  будівництва дороги до  магазину. Її незаконно торкало приватні інтереси не лише  окремих жителів, а й ЖЕК, яка, у випадку прийняття рішення, позбулася  б власного заїзду до контори.

Категорично виступає депутат проти роздуття штатів комунальних служб, проте  настоював на розширенні   штатної чисельності   Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Поряд з тим, Руслан Мороз виступає за встановлення єдиних   розмірів земельних ділянок під індивідуальну житлову забудову, зокрема  для учасників АТО.   До того ж Руслан Андрійович, зважаючи на велику чергу  на одержання земельних ділянок, порекомендував розробити Положення  з врахуванням потреб не лише УБД, а й пересічних  громадян міста. Не схвалює  приватизацію земельних ділянок під забудовою без розробленої належним чином технічної документації.

На одній із сесій депутатом подана   конструктивна  пропозиція  відносно доцільності  засідань  депутатських комісій.  Подекуди, як вважає Руслан Мороз, багатогодинна робота депутатів зводиться нанівець, оскільки на сесію виносяться проекти рішень, докорінно відмінні тим, які розглядалися на комісії.

На одній із сесій  Руслан  Андрійович настоював на тому, щоб   земельні ділянки  надавалися тільки тоді, коли  житловий масив  забезпечений усіма технічними мережами. Крім того, депутат  наполягає надати право вуличним  комітетам   скористатися міською програмою  на умовах  співфінансування в розмірі 40/60, де 60 % – кошти із міського бюджету.

Резонансом  розійшовся по місту факт зняття із приміщення Володимир-Волинського ВПУ   пам’ятної дошки прикордонникам (в рамках декомунізації).  Руслан Мороз вимагав негайно вирішити питання щодо її повернення на місце. Бо це є пам’ять, історія, яку переписувати або паплюжити ніхто немає права.

Щосесії депутат подає ряд запитів та звернень, проте деякі, за відсутності злагодженості, політичним розбіжностям між депутатами просто ігноруються та не підтримуються. Однак у жодному випадку не опускає руки, бо твердо впевнений, що тільки тим, хто стукає у двері, їх відчиняють.

Руслан Мороз, перший серед депутатів, разом із директором ТзОВ «ГерборХолдинг» Олегом Борбелюком підняв тему недопущення реорганізації  школи-інтернату, де забезпечується  навчальний та дошкільний процес для багатьох діток Володимира-Волинського.  Під загрозою постало закриття дитячого садочка.  Поки що дана проблема перебуває в стадії обговорення та пошуку  оптимального вирішення.

Поряд із   вирішенням загальних проблем міста, Руслан Мороз постійно тримає руку на пульсі проблем його виборців. Зустрічі, розгляд заяв, скарг та звернень – повсякденна робота депутата, оскільки основними його пріоритетами  є  покращення благоустрою – асфальтування вулиць, прокладення водогонів, каналізування  та освітлення.

До послужного списку Руслана Мороза відноситься вирішення питання асфальтування вулиці Григорія Косинки та вулиці Дверницького,  їх  освітлення. Завдячуючи цьому   окраїна міста поступово  перетворюється у цивілізований район,  який поступово розбудовується .

Нещодавно на вулиці Федорівській, зокрема на відрізку дороги від вулиці Устилузької, що напроти автомобільної заправким ANP, в бік села Федорівка, прокладено нове асфальтне покриття. Питання асфальтування цієї вулиці  тягнулося до тих пір, поки за ініціативу зрушити цю проблему з мертвої точки не взявся депутат Володимир-Волинської міської ради Руслан Мороз.  Він неодноразово зустрічався із міським головою Петром Саганюком та головою Зарічанської сільської ради Ігорем Пальонкою відносно узгодження усіх питань  співфінансуваня  ремонту дороги, оскільки ця вулиця з’єднує жителів міста та приміського села Федорівка.

Встановлення та облаштування дитячих та спортивних майданчиків у Володимирі-Волинському нині є досить актуальною темою. Власне із подібною заявою   звернулися до свого депутата жителі вулиці Сахарова.   Вирішувати цю проблему депутат взявся спільно із міською владою. І згодом  дітвора мала змогу проводити своє дозвілля на  новенькому дитячому ігровому майданчику. На черзі –закритий спортивний.

Велике обурення у Руслана Мороза викликали умови проживання людей на вулиці Наталії Ужвій, які  донедавна були відрізані від   пасажирського сполучення із містом. Завдячуючи непохитній позиції депутата, котрий ініціював  зустрічі із перевізниками,   жителі вулиці Наталії Ужвій мають змогу добиратися в місто на маршрутці за №16. Графік руху підлаштований так, щоб люди вранці могли добратися по своїх справах у місто, а ввечері – повернутися додому.

Другу проблему, яку довелося вирішувати Руслану Морозу, –  передача   багатоквартирного будинку №66 на вулиці Наталії Ужвій у комунальну власність міста.  Квартири №2,4,5,6,8,9  рішенням сесії міської ради   передані на баланс ЖЕК, яка   надаватиме мешканцям будинку комунальні послуги, проводитиме ремонти та займатиметься обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж.

Звісно, як неодноразово наголошує Руслан Андрійович, усі добрі справи та вирішення проблем можливі за підтримки керівництва міста. Тому окремо  вдячний міському голові Петру Саганюку, його заступникам та керівникам відповідних відділів і управлінь.

Крім депутатських повноважень та роботи на виборчому окрузі, Руслан Мороз активно підтримує усі спортивні та культурні заходи у місті, здебільшого інвестуючи власні кошти у придбання  нагород  для переможців. Один із таких турнірів – щорічне змагання із 4-х видів спорту, яке проходить на базі  культурно- розважального центру «Метелик». Цьогоріч на ювілейний 10-й прибули  учасники із багатьох міст Волині.

За фінансової підтримки депутата Руслана Мороза відбулися змагання з вільної боротьби у Володимирі-Волинському. «І не лише з вільної боротьби. Він також підтримує боксерську команду.  Практично усі спортивні змагання, їх підготовка та участь  в них спортсменів із Володимира відбуваються завдячуючи таким як Руслан Мороз. Жодного разу, коли б ми не звернулися до Руслана Андрійовича з проханням допомогти зібрати команди   або придбати для спортсменів певний  інвентар, ми не почули від нього відмови», – прокоментував тренер з вільної боротьби Віктор Сиротинський.

Будучи кадровим військовим, депутат Руслан Мороз  спільно із директором  ТзОВ «Гербор Холдинг» Олегом Борбелюком   організовують свято для ветеранів-танкістів Володимира-Волинського.  Ця ідея віднайшла схвалення чотири роки тому, і з того часу  у День танкіста збирають усіх ветеранів – танкістів, механіків та майстрів водіння танком, які свого часу служили у 51-ій окремій  гвардійській   механізованій бригаді, у тому числі 170-го танкового полку.

Крім того, Руслан Мороз спільно із Олегом Борбелюком вишукали фінансові можливості для придбання артефактів   історичному музею. За що колектив музею  виносить неабияку вдячність.

Попереду – 2018-й рік. Яким він буде – покаже час, однак дептута вже будує нові плани, які збирається втілювати на благо громади, яка його обрала.

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!