Сесія Володимир-Волинської міської ради, яка відбулася 21 грудня, не лише затягнулася в часі, а й присвячувалася, здебільшого, бюджетним питанням та програмі соціально-економічного розвитку міста. Більше чотирьох годин депутати дискутували, ставили різні питання керівництву міської ради, пропонували ряд питань зняти з порядку денного, а насамкінець наголосили, що   розгляд бюджету 2018 року та програми соціально-економічного розвитку, варто виносити на розгляд окремої сесії.

Під час внесення змін до бюджету 2017 року, у декількох депутатів розійшлися думки з приводу виділення теплокомуненерго близько 1,2 млн гривень на сплату податків та єдиного соціального внеску. Дещо критично до цієї пропозиції віднеслися депутат Василь Сусік та депутат Руслан Мороз.

  • На засіданні профільної депутатської комісії ми не підтримали дану пропозицію, – звернувся до присутніх Руслан Мороз. – Упродовж року  теплокомуненерго постійно фінансово підтримується за рахунок міського бюджету: виділяли гроші на реконструкцію котелень на тверде паливо, на придбання маніпулятора, на придбання дров. Можливо, вирішенням цих проблем та оптимальним варіантом для подальшого виходу із кризивого стану даного підприємства буде надання дозволу на перехід власників квартир багатоповерхівок   на індивідуальне опалення?  Вважаю, доцільніше виділяти кошти на заміну мереж, давши можливість  людям  переходити на альтернативний вид опалення – електрику. Зважаючи на це, пропоную розробити програму поступового переходу на індивідуальне опалення   багатоповерхових будинків міста, тим самим зняти проблему не лише збитковості теплокомуненерго, а й подальшого його функціонування у тій структурі, яка діє в даний час.

Депутат Олег Венгер, підтримуючи Руслана Мороза, наголосив на тому, що не варто знімати фінансування з ремонту вулиць міста та перекидати його на підтримку теплокомуненерго.

Керівник тепловиків Сергій Коба намагався відстояти  позицію підприємства , наголошуючи на тому, що тарифи не розроблялися і не змінювалися ще із 2009 року. Крім того, 85 % коштів, які надходять на рахунок підприємства, автоматично відраховуються до державного бюджету. Його підтримав депутат міської ради, головний інженер підприємства Ярослав Жук.

Це питання настільки розжарило атмосферу в залі, що пояснювати ситуацію довелося заступникам міського голови. Перший заступник Ярослав Матвійчук підтримав позицію виділення коштів, аргументуючи це тим, що держава не повернула   різниці в тарифах  та субсидій , внаслідок чого виникла заборгованість близько 4 млн грн.

На противагу цьому, заступник Лариса Кулікова  не згідна з тим, щоб виділяти кошти на сплату податків, які закладені в тарифах, та які сплачують споживачі. Сама ж різниця в тарифах, як наголосила Лариса Володимирівна, виникла внаслідок несвоєчасного  перегляду тарифів, які повинні були розроблені ще у липні місяці, а не  подані на затвердження аж у листопаді.

Депутат Олег Тимосевич, як він наголосив, зважаючи на прорахунки керівника теплокомуненерго, зокрема у несвоєчасному розробленні тарифів,   запропонував зняти  із рішення сесії пропозицію щодо виділення підприємству 1,2 млн грн.

Суперечка тривала більше півгодини.  Проте більшістю голосів депутати таки виділили кошти тепловикам.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!