Нещодавно фонди Володимир-Волинського історичного музею поповнилися новим науковим виданням – книгою «Шляхами штетлів. Мандрівки забутим континентом». Цей туристичний путівник розповідає про спадщину єврейської культури у 62 прикордонних містах і містечках Польщі, України та Білорусії. Йдеться у дописі Богдана Яновича на сторінці у Фейсбук “Володимир-Волинського історичного музею”.
Видання здійснено осередком «Брама Гродська» – муніципальним закладом культури з польського міста Любліна при співфінансуванні Європейського союзу. У книзі розповідається про життя євреїв у прикордонному польсько-українському регіоні, їх пам’ятки, духовну і матеріальну культуру , видатних людей. 

  У підготовці видання взяв участь Володимир-Волинський історичний музей імені Омеляна Дверницького, зокрема директор цієї установи ВолодимирСтемковський надавав консультації авторам книги, проводив для них екскурсію єврейським кварталом Володимира-Волинського, розповідав спогади старожилів.
Автором окремого розділу книги, присвяченого єврейській громаді Володимира-Волинського, є Володимир Музиченко.
Наше місто має давню і цікаву історію, чимало експонатів, пов’язаних з юдаїзмом, є й у колекції Володимир-Волинського історичного музею.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!