Останнім часом  українці все більше задумуються над переведенням свого житла не лише на твердопаливне опалення, а й на індивідуальне. Такий вид  не заборонений урядовими документами, проте не завжди вітається місцевою владою. Адже монополіст у вигляді теплокомуненерго зі своїм штатом може просто зникнути. Ми не будемо нині на цьому акцентувати увагу, бо згодом час все розіставить на свої місця. Просто прагнемо донести корисну інформацію   до  тих, хто ще вагається, або не знає з чого почати переобладнання свого житла під «індивідуалку»,  основою якої є  електричний або газовий котел.

Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» дозволить власникам квартир у багатоквартирних будинках за певних умов від’єднатись від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Закон було ухвалено у парламенті 9 листопада. Текст закону опублікований  на сайті Верховної Ради. Умовою для дозволу на від’єднання від центрального опалення та постачання гарячої води є наявність певної кількості вже відключених квартир у будинку.

«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні», – йдеться у тексті закону.

Водночас нормативним актом не допускається примусове відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відключення від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

«Індивідуалка» має незаперечні плюси

Перший – це незалежність від системи центрального опалення та періодів опалювального сезону.    Встановивши індивідуальну систему, людина сама вирішує, коли вмикати опалення у своїй квартирі.  Другий –  при індивідуальній системі платити доведеться тільки за тепло  своїх квадратних метрах. Третій – індивідуальна система опалення дозволяє в будь-який момент встановити комфортну для себе температуру радіаторів та води в гарячих кранах. І платити доведеться лише за фактично спожиті, а не віртуальні послуги. Четвертий – економія. На встановлення індивідуального опалення доведеться витратити час і гроші, але ці вкладення досить швидко окупляться.

 Програма утеплення будинків або державні енергозберігаючі  програми 

   Є два можливі варіанти розвитку подій. Перший — самому обрати потрібну модель котла, підрядника з відповідною ліцензією, який його встановить, і оплатити. Другий — скористатися програмами підтримки утеплення житла та теплопостачання квартир.  Така  програма розроблена деякими  банками. Хоча місцева влада повинна також розробити подібного спрямування програми  Проте такі програми здебільшого передбачають  відключення від системи централізованого опалення стояка, під’їзду чи будинку. Тобто всі сусіди повинні бути єдині у своєму бажанні перейти на індивідуальне опалення, що не завжди так. Майже завжди знайдуться ті, яким «і так добре».  Тому скористатися  місцевою програмою буде проблематично. Не завжди вам підуть назустріч в банку, бо умови кредитування іноді не завжди підходять позичальникам.  Однак  вихід із ситуації завжди можна віднайти. Аби виявити бажання.

 Для того аби втілити свою мрію в реальність потрібно мати

Рішення виконавчого комітету місцевої ради на відключення квартири/будинку від системи центрального опалення та гарячого водопостачання; проект реконструкції газопостачання житлової квартири та встановлення системи індивідуального газового опалення; акт про відключення централізованого опалення; акт про відповідність нормам системи газопостачання після реконструкції; договір про сервісне обслуговування котла та акт про обстеження димоходу.

 Поради: 

Будьте готові до регулярних візитів в місцеві виконкоми, енерго – і газові компанії, тому на період монтажу обладнання візьміть відпустку. Під час цих візитів завжди майте  із собою по кілька копій паспорта, ІПН, всіх документів на квартиру та на ваш проект. Паралельно з монтажем котла   займайтеся оформленням договору на його сервісне обслуговування і отриманням акта про обстеження димоходу. Це може заощадити тиждень-півтора часу. Купіть стабілізатор напруги. Стрибки в електромережі можуть вивести з ладу недешеві електронні елементи котла. Оформіть гарантію на котел. Навіть якщо за неї доведеться доплатити.

Купіть програматор для котла. Це не обов’язкове, але дуже бажане до нього доповнення. За його допомогою можна налаштувати час роботи котла, температуру нагрівання води і батарей, а значить — економити. Можна, наприклад, зменшити показники, поки ви на роботі або поїхали на кілька днів, або, навпаки, додати, якщо на ніч передали сильні морози. Програматори дозволяють знизити витрати на опалення на 30-40%.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!