Монетизацію субсидій в Україні запроваджено з 1 січня 2018 року, пише finance.ua з посиланням на  прес-службу Міністерства фінансів. Такий підхід до реформування системи субсидій є вимогою зарубіжних партнерів – МВФ, Світового банку, ЄС та ЄБРР.

Міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який передбачатиме три етапи.

Перший етап передбачатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств – постачальників послуг.

На другому етапі – підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо).

На третьому етапі – монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

Наразі урядом прийнято рішення про запровадження першого етапу, який запроваджує з 1 січня 2018 року монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, держава буде проводити розрахунки перед постачальниками не за соціальними нормами, а за фактично спожиті послуги в частині житлових субсидій. І лише з часом буде введена монетизація субсидій на рівні домогосподарств.Відзначається, що зараз субсідіанти платять частину суми, нарахованої за комунальні послуги, оскільки сума в платіжці автоматично зменшується на розмір субсидії, яку оплачує держава. За новою системою субсідіант буде сам платити повну суму з платіжних квитанцій, а субсидія у грошовому еквіваленті буде адресно надаватися йому щомісяця.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!