Народилась дитина — радість для родини. Разом із клопотами про пелюшки-памперси, кашки, колиски та іграшки всі члени сім’ї думають і про те, як же назвати маля. Як зазначають психологи, батькам не варто забувати, що обирають ім’я вони, а жити з ним дитині.  

Свого часу батьки орієнтувалися на церковний календар імен, тому в народі побутує таке повіря: «Саме дитя собі ім’я вибрало».  Навіть якщо дівчинка народжувалася на Василя чи Івана, її охрещували Василиною та Іванною. Новонароджених у грудні хлопчиків,  здебільшого, називали Андріями чи Миколами. 

Загалом же нині чітких канонів у виборі імені немає. Тим більше, що і в Інтернеті, й у друкованих виданнях стільки всього можна знайти про значення імен, його вплив на розвиток та подальшу долю людини! А ще на вибір імені часто впливає прихильність батьків до тих чи інших відомих людей, артистів, політиків. Або просто якихось знаменних подій.  Хіба не дивно   чути, як батьки називали своїх хлопчиків Бен Ладенами або Ісусами?

Здебільшого,  одні батьки зупиняються на класичних варіантах, інші прагнуть до оригінальності, треті орієнтуються на астрологію чи нумерологію, бо вважають, що ім’я впливає на долю, отже, має стати найпершим оберегом для маляти. В магію імені вірили ще з прадавніх часів.

Древні слов’яни намагалися дати ім’я, яке, на думку старійшин роду, могло вберегти дитину від хвороби, хижого звіра, принести щастя. Деякі племена навіть давали дитині два наймення: одне повідомлялось усім, а друге, яке вважалося справжнім, зберігалося в таємниці. Це робили для того, щоб захистити дитину від злих чарів.

А ось  чим керувалися батьки Володимира-Волинського, особливо ті, які  назвали своїх діток непритаманними для нас, слов’ян  іменами, сказати важко.  

Останнім часом, як зазначає начальник Володимир-Волинського міського відділу ДРАЦС Алла Войтюк, батьки відходять від звичних для нас – українців імен. Тому частенько при реєстрації імені своїй дитині вони вдаються  до імен, походження та вибір яких важко пояснити.

Найпопулярнішими іменами  для новонароджених хлопчиків Володимира-Волинського упродовж року були Олександр, Ярослав,  Володимир, Роман, Денис, Дмитро, Матвій, Андрій  Крім того, серед чоловічих імен з кожним роком набувають популярності такі імена як   Марк,  Кирил, Назар, Максим, Артем, Ілля,  Давид, Назар, Тимофій.

Що стосується дівчачих імен, то Маріями, Ганнами, Валентинами, Галинами, Ольгами чи Світланами, які били рекорди серед імен минулого століття, вже не називають.  Нині популярності набувають  такі імена як Софія, Соломія, Вікторія, Злата, Єлизавета, Дарина, Юлія, Єва,   Анастасія, Діана та Ангеліна.   

Природно, майбутнім батькам хочеться, щоб їх дочка чи син були кращими та вирізнялися з-поміж своїх ровесників, тому починають оригінальничати, придумуючи дитині неіснуюче ім’я або відшукують в засіках своєї пам’яті якесь химерне.  Тому не дивно, як свідчить практика, що подекуди дитина після досягнення повноліття йде до відділу ДРАЦС та змінює своє ім’я.

Як зазначає начальник відділу ДРАЦС Алла Войтюк минулого року батьки таки вдавалися до  нетрадиційних та рідковживаних імен, якими називали своїх дітей. Тому коли ви почуєте, як  мама називає свого сина іменем Мілан, Саян, Ігнат, Серафим, Данії, Тимур або Чен – не дивуйтеся.   Крім того, до рідковживаних імен хлопчиків у Володимирі-Волинському належать Остап, Макар, Данило, Любомир, Єгор, Борис, Даниїл, Захар, Павло та Тарас.

Ніколь, Крістна,  Каміла… Які прекрасні імена для дівчаток, але де-небудь у Франції чи Америці. Погодьтеся, досить дивно познайомитися з  Ніколь Іванівною або   Крістною Петрівною в якому-небудь українському селі. Тому, вибираючи ім’я для дівчинки, треба пам’ятати, що дівчатка перетворюються на дівчат і жінок. Чи буде комфортно вона себе відчувати, коли до неї почнуть звертатися по імені та по батькові?

Однак батькам хочеться оригінальності та неповторності.  Тому на зміну звичним Оксанам, Наталіям та Катеринам, як інформують у Володимир-Волинському міському відділі ДРАЦС,   пришли Аміни, Златослави, Меланії, Ніколь, Кіри, Аліси, Мії, Кароліни, Крістни ( не Крістіни), Єви, Віолети, Аріни, Емілії, Каміли.

Звісно, кожний вільний у своєму виборі. Проте на початку нашої розмови ми недарма акцетували на тому, що ім’я дають  батьки, однак жити з ним – дитині.  Тому на завершення подамо декілька порад психологів: перед тим, як назвати дитину будь-яким іменем, попросіть когось вимовити його декілька разів вголос.  І коли воно своїм звучанням викликає дискомфорт, подумайте про те, як воно звучатиме із вуст однолітків вашого малюка. Більше того, діти здатні придумувати «клички», похідні іменам. Тому, якщо бажаєте своїй дитині споійного та тихого життя, уникайте рідкісних імен, які привертають зайву увагу або глузування, з якими важко впоратися.

Звісно, поради психологів – не панацея.  Проте все ж таки ім’я дається раз на все життя. І у деяких випадках захмарна фантазія батьків для вже дорослого хлопця чи дівчини перетворюється  у суцільне пекло.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!