Населення будь-якої країни є однією з характерних ознак державності, джерело трудових ресурсів і основа національної самоідентифікації та побудови соціального суспільства.  Однак для України ці ознаки з кожним роком набувають тьмяного забарвлення. Народження – зменшується, смертність – зростає, а трудові ресурси в основному підіймать економіку Європи.

Чисельність населення України в порівнянні з іншими країнами світу важко оцінити в абсолютних величинах. Якщо проводити порівняльний аналіз серед всіх країн світу (їх кількість 226), то за показником рівня народжуваності Україна займає 186-е місце. Це дуже низький показник, але поки що в країні на 2000 жителів народжується 21 дитина або, якщо приводити сухі цифри, то 10,5 на 1000 жителів.

Невтішна статистика за показником рівня смертності: 14,4 особи на 1000 жителів. Такий результат став антирекордом України, оскільки забезпечив 3-е місце за рівнем смертності серед європейських країн і 4-е місце в загальносвітовому рейтингу. З європейських країн за рівнем смертності ще гірші показники тільки у Болгарії та Литві.

За оцінкою Державної служби статистики України, станом на 1 листопада 2017 року чисельність наявного населення України становила 42 418 235 осіб. За січень-жовтень 2017 року чисельність населення зменшилася на 166 307 осіб. Природне скорочення становило 171 153 осіб. Тільки до 1 року в країні померло 2304 немовлят.

До цієї не надто втішної статистики додає свою лепту Володимир-Волинський.  Про це доводить  статистика  Володимир-Волинського міського відділу ДРАЦС.

Як зазначає начальник відділу Алла Войтюк, минулого року зареєстровано 436 актів про народження дітей, з яких 4 – мертвонароджених. На противагу 2016 року  спостерігається, хоча й незначна, динаміка росту:  кількість народжень збільшилося на 36 дітей.

Однак показник смертності й надалі зростає. Не лише над кількістю народжень, а й в плані щорічного природного скорочення. Якщо в 2016 році у Володимирі-Волинському померла 461 людина, то   за 2017 рік складено  480 актових записів про смерть, у тому числі,  два – у віці до 1 року.

Поряд  з  тим, змушує замислитися   статистика кількості шлюбів по відоношенню до кількості розлучень. Упродовж минулого року на рушник щастя стало 268 пар. Ніби цифра варта уваги. Але коли взяти до уваги те, що упродовж року розірвано 42 шлюби та зроблено відповідно до рішення суду 122 відмітки про розірвання шлюбу, то взагальному виходить, що 164 сімейні пари просто втратили відчуття сімейного щастя.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!