У 2018 році у столиці і ще 5-ти обласних центрах стартував пілотний проект з трансплантації органів. Київ, а також Львів, Одеса, Запоріжжя, Дніпро і Харків – це обласні центри, де операції з пересадки органів від померлих донорів стануть можливими, повідомляє Експрес із посиланням на «LvNevs», що у свою чергу посилається на заяву заступника в. о. міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського.
Чиновник зазначає, що проведення трансплантації нирок від нерідних донорів у Львові, а також в столиці вже можливе до прийняття нового закону, що регулює цей вид надання медичної допомоги. Йдеться про т. зв. трупну трансплантацію: згідно з новими посадовими інструкціями констатувати смерть тепер може анестезіолог, передає Медичний портал Здоров-Інфо.
Прийняти рішення про трансплантацію, зв’язатися з родичами потенційного донора, знайти реципієнта в разі необхідності перевезення донорського матеріалу – всі ці питання будуть виконувати не тільки транспланто-координатори, але й лікарі анестезіологи-реаніматологи після проходження спеціальної програми підготовки. Далі потрібно зв’язуватися з координаційним центром трансплантації, на сьогодні така структура є формальною.
Після прийняття законодавчого акта необхідно буде міняти статут, повноваження і правила роботи центру. Також підкреслив Лічневський, ще належить попрацювати над створенням робочого реєстру донорів та пацієнтів, а також не останній вирішальний фактор – готовність людей жертвувати свої органи після смерті або приймати рішення про пожертвування органів своїх близьких.
Проте такий досвід вже є: єдину в Україні трупну трансплантацію проводять в Запоріжжі. Там вже створена програма для анестезіологів і транспланто-координаторів. Медикам інших міст-учасників проекту треба пройти навчання: навчитися працювати на апаратурі для констатації смерті мозку тощо.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!