Мало не в усіх засобах масової інформації  урядовці звітують про підвищення пенсій та середнього рівня заробітних плат, а ось борги населення по комуналці зростають з року в рік.   Дехто із міністрів соціальної політики не розуміє, що  грошові гарантії з боку держави й надалі жодним чином не можуть забезпечити людям нормальне життя без боргів.

Нині на дворі січень. Погодні умови дають змогу декотрим жителям, які опалюють свої оселі газом та оплачують об’єми за показниками індивідуальних приладів обліку, дещо зекономити. Непритаманна для зими тепла погода дає цьому можливість. Проте без боргів не обходиться. Як зазначають у «Волиньгаззбуті», заборгованість жителів Володимира-Волинського та району станом на перше січня нинішнього року становила 18 мільйонів 4 тисячі 548 гривень, що на 2 мільйони 349 тисяч 417 гривень більше минулорічного показника.

Звісно, що одним днем постачання газу до житлових будинків не припиняється, бо із боржниками перед тим, як вдатися до крайніх заходів, проводиться відповідна робота. А це – попередження про відключення, пропозиція щодо укладання угод про реструктуризацію боргів. Газова компанія йде на різноманітні кроки аби дати людям можливість не замерзнути та приготувати їжу.

У цьому контексті, як інфомують спеціалісти Волиньгаззбуту, було надісанано володимирчанам та жителям газифікованих населених пунктів району 5269 попереджень по можливі відключення від газової труби за причини заборгованості за блакитне паливо.  Поряд з тим, 298 споживачів вже залишилися без газу, оскільки жодні профілактичні міри та попереджувальні заходи не дали позитивного результату.

Скеред боржників є справжні рекордсмени, які боргують від однієї тисячі і більше за спожитий газ. У Володимирі та районі більше тисячі гривень боргує 1480 споживачів (домогосподарств та квартир), з яких 830 у місті та 650 – в селах району. До речі, аналогічних боржників у серпні   минулого року було на 239 менше.

Понад 10 тисяч гривень боргує за газ 32 абоненти, що на 6 менше вищезгаданого періоду. Зменшилася кількість боржників із сумою боргу у 20000 гривень та більше. Станом на 1 січня таких нараховується 3. Є у селі Новосілки справжній рекордсмен серед боржників, який за використаний газ  боргує газовикам  29351 гривню. Його рекорд є абсолютним серед йому подібних.

Однак 340 споживачів все ж таки вирішили співпрацювати із газовим підприємством та уклали договори про реструктуризацію боргів.

З кожним роком кількість домогосподарств та квартир, які залишаються без газу за причини великих боргів, зростає. Якщо взяти піврічний період минулого року, додатково 136 абонентам припинено  постачання газу в їхні домівки.

Європа взамін на фінансову допомогу вимагає збільшення тарифів на газ. Україна у цьому питанні ще трохи пручається. Звісно, невідомо, до чого дійдуть перемовини. Але щоразу   кількість людей, які не матимуть змогу покривати борги та навіть сплачувати місячне нарахування за спожитий газ, якщо вдатися до статистики навіть по Володимирі та районі катастрофічно зростатиме.

 

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!