Сектор комунікації поліції Волинської області оприлюднив заяву про те, що у соціальних мережах з’явилася інформація із закликами проведення акцій протесту на автошляху перед міжнародним автомобільним пунктом пропуску “Ягодин” з метою висловлення невдоволення внесенням змін у Податковий кодекс України  щодо встановлення нових митних правил на ввезеня товарів в Україну. Поліція звертає увагу на недопустимість порушення публічної безпеки з правопорядку.

 Поряд з тим, правоохоронці наголошують, що блокування транспортних комунікацій у відповідності до ст. 279 Кримінального кодексу України тягне за собою кримінальну відповідальність. Зокрема частина 3 цієї статті передбачає від п’яти до 12 років позбавлення волі. Окрім цього, кримінальна відповідальність настає також за хуліганство, групове порушення громадського порядку, масові заворушення, заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку. Правоохоронці закликають учасників акції протесту дотримуватися чинного законодавства та не допускати порушень публічної безпеки.

Нагадаємо, що 7 грудня ВРУ внесла поправки до Митного кодексу, яким обмежила безмитне ввезення товарів через кордон. Тепер правила безмитного ввезення товарів у ручному або супровідному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах до 1000 євро) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні понад 24 години і в’їжджає у країну не частіше, ніж раз на 72 години. За більш частого в’їзду без податків можна ввезти товари на суму тільки до 50 євро.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!