З метою запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля, підвищення рівня довіри до офіційних документів України, на яких проставляється апостиль, та з урахуванням статті 7 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 04 листопада 2015 року № 890 «Деякі питання забезпечення запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля».
У Волинській області Володимир-Волинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану почав працювати з електронним сервісом щодо проставлення апостиля та приймати документи.
Завдяки запровадженню електронного сервісу з проставлення апостиля: будь-яка особа може з паспортом та відповідними документами, на яких необхідно проставити апостиль, звернутися до Володимир-Волинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Із запровадженням Електронного реєстру апостиля значно спростився порядок подачі документів для проставлення апостиля та їх отримання. Громадянам не потрібно їхати до Києва, достатньо звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Уповноважені представники країни, до якої подаються документи, які потребують посвідчення апостилем, через Електронний реєстр апостилю можуть перевірити автентичність апостилю та оригінальність документу.
На сьогоднішній день до Електронного реєстру апостилю вже під’єднанні 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова, України та інші країни.
Вартість послуги за проставлення апостилю.
Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції, призначених для використання на території інших держав:
– для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн. за 1 документ);
– для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн. за 1 документ).
Плата за надання послуг з проставляння апостиля перераховується до загального фонду державного бюджету.
Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян (наказ Міністерства юстиції «Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостиля» від 18 грудня 2003 року № 161/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції 19 грудня 2003 року за №1197/8518.)
Провідний спеціаліст Володимир-Волинського районного відділу
ДРАЦС – Олена Семенюк

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!