В Україні нині гостро постала проблема із захворюванням на кір. Не оминула вона й Волині. Є певні побоювання, що можливо скоро ця хвороба добереться до Володимира-Волинського. І хоча, як наголосила завідуюча дитячою поліклінікою Володимир-Волинського ТМО Галина Хомюк, офіційного підтвердження немає, проте нещодавно до лікаря звернулася дівчинка із числа учнів ВПУ, котра проживає в Іваничівському районі зі скаргами на головний біль. Після огляду лікар поставив попередній діагноз ОРЗ та видав направлення на аналізи. Однак  хвора поїхала додому.

Група дітей, які навчалися із цією дівчиною, перебувають під наглядом та контролем медичної сестри та вихователів.  Повідомлено адміністрацію училища про можливі наслідки для тих дітей, які не вакциновані проти корі. Тобто, настороженість вже є. Хоча жодного екстренного сповіщення щодо підтвердження захворювання на кір поки що немає.

Завдячуючи ЗМІ, як наголосила Галина Іванівна, останнім часом збільшилася кількість вакцинованих. Батьки, розуміючи ступені ускладенння після кору, приводять дітей до поліклініки. Вакцини поки що вистачає. Звучать тверді запевнення, що й надалі вона постачатиметься.

-Від самої корі діти не помирають, наголошує в розмові лікар.- Летальні випадки або інвалідність від цього вірусного захворювання настають після важких ускладнень у вигляді   пневмонії, менінгіту, енцефаліту (втрата зору, слуху, враження внутрішніх органів). Лікування кору, зокрема антибіотиками, як таке відсутнє. Хворому назначають жаропонижаючі препарати, краплі від кон”юнктивіту,  рекомендують вживати багато рідини. Тому  потрібно дотримуватися приписів лікаря.

Варто відзначити, що захворіти на кір дуже просто. Він передається при будь-якому тісному контакті з хворим: при розмові, або навіть в транспорті, якщо хворий буде кашляти або чхати. Перші симптоми кору   з’являться майже одразу.  Все почнеться з невеликого сухого кашлю, а через кілька днів буде слабкість в організмі, порушення сну і дуже висока температура, у дорослих – 40 градусів. А найголовнішим симптомом кору є висип, але він з’явиться не відразу. Через 3-5 днів хворому стане краще. Хоча через день всі симптоми кору повернуться, але вже з висипом. Тому при подібних симптомах потрібно лікаря викликати додому.   Під час перетікання хвороби  варто  хворого  ізолювати від інших мешканців, кімнату провітрювати та проводити у ній вологе прибирання.

Після епідемії кору приходить дифтерія. Про це наголошував лікар Комаровський. З ним погоджуються й місцеві лікарі. А це набагато страшніша хвороба. До речі, її спалах лікарі чекають із тривогою. Особливо, коли взяти статистику: привитих вакциною АКДП дітей до року   лише 33%, а у віці 18 місяців – 26%. Ускладнення дифтерії важкі: враження внутрішніх органів, неврологічні ускладнення, оскільки під час цієї хвороби виділяється сильний токсин. Врятує від дифтерії сиворотка, яка поки що відсутня    в лікарні. Більше того,  відсутня  інформації щодо її наявності в державі.

Під час спілкування до кабінету завідуючої дитячою поліклінікою Галини Хомюк медична сестра принесла три  картки розвитку дитини, в яких мами написали відмову від вакцинації. Що рухає ними у подібних умовах, сказати важко.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!