Щоразу, ідучи повз супермаркети нашого міста, спостерігаю людей зі скриньками, які просять гроші при вході, ніби на лікування хворих дітей. Чесно кажучи,  ігнорую їх, бо вважаю аферистами. Але вчора вирішила не проходити повз і з’ясувати в одного такого волонтера, котрий стояв біля «Вопаку», чи насправді він збирає гроші на дитину, яка була зображена на світлині. Зважаючи на те, що останнім часом кількість «благодійників», які наживаються на чужій біді, зросло, а волонтерський бізнес став таким собі своєрідним методом заробляння грошей, перше, що зробила, поцікавилась особою, що збирала кошти та наявністю відповідних документів. З його слів, він приїхав аж із Черкас і є представником благодійної організації, яка винаймає йому житло у Володимирі. Документи показував неохоче і поспіхом, фотографувати не давав, і сам ховався від камери. Така дивна поведінка насторожила, і я зателефонувала очільнику муніципальної варти міста – Андрію Книшу, котрий згодом повідомив, що при перевірці документів порушень не виявлено, лише зроблено зауваження чоловікові, що не має відповідного жилета. Волонтер пообіцяв виправитись. Та от згодом виявилось, що його вже  затримували у Луцьку (http://www.volynpost.com/news/103296-u-lucku-bilia-torgovogo-centru-zatrymaly-psevdovolontera-foto), після того він опинився у Володимирі. Що ж, раз все «законно» з точки зору муніципалів, підстав для відповідальності не має. Хоча такими волонтерами та організаціями мали б займатися правоохоронні органи.

Напрошується питання: хто контролює кошти, які люди дають на лікування? За що живуть такі волонтери? Як вдалося дізнатися з неофіційних джерел, за один день кожен має не менше 200 гривень «заробітку». До цієї вартості додаємо суму, яку бере благодійний фонд, адже потрібно за щось винаймати помешкання у містах для «працівників», та й, напевно, що не безкоштовно ж роблять добро  його засновники, – треба і самим жити. Тож за інсайдерською інформацією, вона сягає 30 відсотків від збору. Один з волонтерів після затримання його поліцією, зізнався, що у великих містах денна виручка складає від 10 тисяч. Скільки перераховується тим, для кого збирають – достеменно невідомо. Але досить цікавим є те, що ніхто не цікавиться звітністю благодійних організацій та взагалі їх законністю. Складається враження, що ця, чомусь впевнена, що багатомільйонна схема кришується відповідними органами. Хоча у нашій державі це відбувається на кожному кроці, навіть то й же видобуток бурштину.

Насамкінець, хочу додати, мені вдалося зв’язатися з мамою хлопчика, на лікування котрого збирає кошти цей волонтер. Про нього розповім окремо.  Та скажу, що вона дійсно отримує гроші від організації, хоча їх катастрофічно не вистачає для лікування дитини, яка за прогнозами лікарів не мала б говорити і рухатись, але вона гарно читає вірші, вчиться (правда вдома) та нещодавно стала на лижі, хоча ще не може самостійно триматись на ногах.  Але це – інша історія.

Жана БІЛОЦЬКА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!