Муніципальна варта – новий правоохоронний орган,  створений з метою забезпечення порядку на вулицях міста. У Володимирі-Волинському з серпня  її очолює Андрій Книш. Володимирчанин закінчив Львівський державний університет внутрішніх справ. Дізнавшись про відкриту вакансію керівника, ще на той час муніципальної поліції, вирішив спробувати свої сили. Зізнається,  роботи вистачає, але він намагається давати раду. Серед обов’язків, покладених на службу, – боротьба зі стихійною торгівлею на землі, до якої усі звикли. Тож тепер бабусі, які полюбляють продавати городину та інші продукти харчування на ринках, повинні зважати на чоловіків у чорній формі і виконувати їхні вимоги. Та й не тільки вони, а й ті, хто попри заборону незаконного розміщення реклами, все ж ліпитиме оголошення на автобусних зупинках, будинках та стовпах. А ще розпиватиме спиртні напої у громадських місцях та дитячих майданчиках. Із чим іще боротимуться інспектори муніципальної варти порядку? Які штрафи чекають на порушників? А також про ситуацію з псевдоволонтерами та чи завжди вдається знаходити спільну мову з людьми? Про це та інше дізнавалась у розмові з Андрієм КНИШЕМ.

-Пане Андріє, нещодавно муципальне відділення поліції було перейменоване у  варту порядку. Що змінилося?

– Були розроблені нові положення і закуплена форма для працівників. Щодо повноважень, вони залишилися без змін. Муніципальна варта є органом у системі місцевого самоврядування, який забезпечує охорону громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян та утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. Основні її  завдання, це –  забезпечення охорони порядку, профілактика правопорушень, надання окремих видів правової та соціальної допомоги. Окрім того, до обов’язків входить контроль за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, благоустрою територій дотримання чистоти вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій, паркування автотранспорту, охорони пам`яток, організації торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування тощо.

– З якими порушеннями найчастіше доводиться зіштовхуватись? І яке покарання несуть громадяни?

-У зимовий період завжди є проблема з недотриманням чистоти та порядку біля торгівельних закладів міста. Мається на увазі прибирання снігу та усунення льодового покриття при вході до цих будівель, оскільки це стає причиною травмувань людей. Окрім цього, ведемо боротьбу з торгівлею на землі. Хоча це проблема не лише нашого міста. Однак хочу зауважити, що у Володимирі варта працює посилено. Доказом цього є зізнання самих продавців, котрі нарікають, що у Ковелі або ж тому Червонограді до них претензій немає. Та не завжди люди хочуть зрозуміти,  що вони не тільки загромаджують тротуар, а й продають городину і продукти харчування із землі, де бруд і пил. Та й якість деяких товарів інколи є сумнівною. Особливо після нарікань покупців, котрі придбавши той або інший продукт, згодом з’ясовували, що він зіпсутий, а винуватця, який продав його, знайти важко. Досить гостро стоїть питання щодо паркування автівок у заборонених місцях. Наразі думаємо над створенням нових. Окрім того,  підготовлений лист на ім’я начальника Володимир-Волинського відділку поліції щодо механізму співпраці групи швидкого реагування з муніципальною вартою порядку. Що стосується відповідальності за дані правопорушення, зазначу, що штраф для фізичних осіб становить 340-1060 гривень, для суб’єктів господарювання – 850-1700. Протоколи порушень подаються на розгляд комісії виконкому, після чого  виноситься рішення щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

 – Обклеювання автобусних зупинок та стовпів по місту рекламою й оголошеннями псує благоустрій міста. Що робиться у даному напрямку?

– Проводимо роз’яснювальні бесіди з тими, хто це робить, а якщо випадки повторюються, складаємо протоколи.

– Над чим зараз працюєте?

– На порядку денному – визначення заборонених для  куріння місць. До них відносяться  приміщення й території закладів охорони здоров’я, храмів, навчальних закладів,  дитячі майданчики, а також приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, під’їзди житлових будинків, об’єктів культурного призначення, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, зупинки маршрутних транспортних засобів. На правопорушників, котрі ігноруватимуть заборону паління у цих місцях, складатимуться протоколи. Також працюю над запровадженням нічного патрулювання спільно з працівниками правоохоронних органів. Таку практику спробували втілити у новорічну ніч. Окрім того, у намірах – встановлення камер відеонагляду. Також хочу загострити увагу  на використанні державної символіки. Йдеться про синьо-жовті прапори, які вивішують на будівлях. Нерідко їх можна побачити у досить плачевному стані: брудні, порвані або ж розписані. За таке ставлення до державної символіки, українським законодавством передбачено покарання: штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, арешт до шести місяців або позбавлення волі до трьох років. Тож кожен, хто вивішує стяг у себе на подвір’ї, будинку або ж закладі, повинен дбати про його зовнішній вигляд і дотримуватись чинного законодавства.

– Останнім часом в Україні зросла кількість псевдоволонтерів. Яка ситуація у Володимирі?

– Нещодавно нами був виявлений один «благодійник», котрого були змушені відправити до відділку поліції. При перевірці документів, з’ясувалося, що вони не відповідають встановленим вимогам, окрім того, чоловік не міг пояснити: на що збирає кошти? Хочу порадити людям, перш ніж давати їм гроші, звертати увагу на скриньку. Вона має бути не картонною, окрім того, на ній має бути спеціальна одноразова пломба. Волонтер повинен носити жилет, на якому вказується назва фонду,  мати посвідчення з печаткою, і документи, та володіти достовірною інформацією щодо людини, котрій збирають допомогу. Чимало людей цікавляться законною діяльністю подібних благодійних організацій. Зазначу, цим питанням муніципальна варта порядку не займається. Так як і контролем за коштами, що збирають волонтери.

– Чи завжди вдається знаходити спільну мову з людьми?

-Здебільшого – так. Але трапляються випадки, коли навіть доводиться викликати поліцію. Так, нещодавно під час виконання службових обов’язків на нас з колегою з ножем накинувся нетверезий чоловік. Вгамовувати його приїхали правоохоронці. Тепер він відповідатиме по закону.

– Якими якостями повинен володіти інспектор муніципальної служби?

– Окрім знання законів, постанов та рішень міськвиконкому, він має бути ще й психологом. Адже щодня доводиться спілкуватися з чималою кількістю людей, котрі звертаються з різними  проблемами. Ми повинні  знайти спільну мову з ними і допомогти у розв’язанні проблем у межах нашої  компетентності.

– Яка ситуація з кадрами?

– Працювати є кому. Тож кадрового голоду не відчуваємо.

-Що вимагаєте від себе і від підлеглих?

-Мій девіз: хочеш чогось досягти – повинен діяти. Тож, насамперед, вимагаю від себе, а вже потім від працівників, конкретних дій.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!