Зважаючи на бурхливе обговорення на сторінці  «Володимир-Медіа»  проекту закону, одним із пунктів якого є – грошова компенсація за неотриману земельну ділянку учасником АТО,  вирішили подати для загалу покрокову схему, якою може скористатися кожен, хто має статус учасника АТО. Крім того, подаємо інформацію про зарезервовані ділянки у межах Володимир-Волинського району, які виділятимуться винятково для учасників АТО.

Не будемо нині цитувати норми Земельного кодексу, на підставі якого кожний громадянин має право на одержання земельних ділянок у власність. Розпочнемо із найважливішого.  Аби одержати земельну ділянку, зокрема учаснику АТО, потрібно:

Крок №1. Визначитися, де саме б ви хотіли отримати земельну ділянку та для якої цілі. Від цього залежатиме, до якого органу потрібно скеровувати клопотання про виділення земельної ділянки.  Нагадаємо, що кожний громадянин держави має право на 0,12 га – для ведення садівництва; до 2 га – для ведення особистого селянського господарства; до 0,1 га – для індивідуального дачного будівництва; до 0,25 га ( в селі), 0,15 га ( в селищі) та 0,1 га (у місті) – для будівництва та обслуговування житлового будинку.  Варто наголосити, що правом скористатися на виділення земельних ділянок можна лише один раз.

Крок №2. Клопотання в залежності від цільового призначення земель подається до органів місцевого самоврядування (якщо землі в межах населеного пункту) та до територіальних органів Держгеокадастру (сільськогосподарського призначення) для одержання дозволу на розробку землевпорядних документів із вказанням розміру та цільового призначення земельної ділянки. Варто запам’ятати, що до даного клопотання додаються: графічні матеріали; копії паспорта та ідентифікаційного коду; копія посвідчення учасника АТО; згода на обробку персональних даних.

Часто, як наголошує заступник начальника міськрайонного управління Держгеокадастру у Володимир-Волинському районі та м. Володимирі-Волинському Оксана Гжиб, саме на першому етапі часто повертаються клопотання без розгляду, бо не прикладаються усі вищеперераховані документи.

Крок №3. Відповідні органи розглядають у межах місяця клопотання та надають дозвіл (або вмотивовану відмову) на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Крок №4. Після одержання дозволу учаснику АТО потрібно звернутися до землевпорядної організації для розробки землевпорядної документації. Проект щодо відведення земельної ділянки виготовляється в термін до 6 місяців.

Крок №5. Проект передається до органів влади   для одержання висновку, який видається в межах 10 робочих днів.

Крок №6. У разі необхідності проект повинен пройти експертизу, яка не перевищуватиме 20 днів розгляду.

Крок №7. Після погодження проекту землеустрою земельна ділянка реєструється в Державному земельному кадастрі. Термін: до 14 робочих днів.

Крок №8. Після цього відповідні органи влади чи місцевого самоврядування приймають у двотижневий термін рішення про затвердження проекту землеутрою та передачі її у приватну власніть.

Крок №9. У подальшому право власності реєструється в органах Мінюсту (державному реєстрі) або нотаріуса.  Термін: до 5 робочих днів.

Що стосується оплати, то більшість процедур є бекоштовними, окрім виготовлення проекту землеустрою (в межах 1,5 тис.грн); експертиза (3% від вартості проектно-вишукувальних робіт, але не менше 20 грн); реєстрація права власності (0,1% мінімальної заробітної плати).

На території Володимир-Волинського району зарезервовано 221,3838 га для подальшого розподілу між учасниками АТО. З цієї площі – 33,11 га – для садівництва та 188,2738 га для ведення особистого селянського господарства.

На сайті Держгеокадастру України є інформація щодо переліку вільних ділянок по усій Україні.

Якщо у когось із читачів з’являться запитання, прохання подавати їх у коментарях, деталізуючи або називаючи конкретні випадки, які  трапилися під час одержання земельної ділянки.  Відповіді на них ви отримаєте від фахівця Держгеокадастру.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!