За минулий тиждень на скарлатину в області захворіло 20 дітей. Про це повідомляє Волинська правда з посиланням на Волинський обласний лабораторий центр.

З початку 2018 року зареєстрували 58 випадків цієї недуги, найбільше у м. Луцьку — 67% від загальної кількості.

Спорадичні випадки цього захворювання зареєстрували в 6 районах області (Ратнівському, Рожищенському, Володимир-Волинському, Ковельському, Ківерцівському, Горохівському) та м. Луцьку. Спалахів в організованих колективах на сьогодні немає.

Симптоми захворювання проявляються досить швидко, буквально за першу добу – висока температура, головний біль, лихоманка, втрата апетиту, млявість, болі в животі. На наступний день після стрибка температури з’являється дрібний висип на шкірі. Він найчастіше локалізується на обличчі, шиї, згинах кінцівок, збоку живота, на грудях і внутрішній  поверхні стегон. Цей висип супроводжується сильним свербінням і тому багато хто сприймає його як алергічну реакцію на ліки, харчову алергію. Протягом 14-22 днів людина остаточно одужує.

Вакцини проти скарлатини поки що не існує. Велике розмаїття стрептококів групи А не дозволяє знайти єдине правильне рішення в боротьбі з цією інфекцією.

Самим дієвим методом лікування даної хвороби є антибіотики, проте, лише лікар повинен їх призначати. Чим раніше розпочати терапію, тим швидше  хворий одужає  і  вірогідність виникнення ускладнень у вигляді ревматизму значно знизиться. Після перенесеного захворювання зберігається стійкий антитоксичний імунітет.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!