В середині грудня 2017 року Верховна Рада прийняла законопроект №7277 про посилення захисту прав дітей, в якому був прописаний механізм посиленої відповідальності для неплатників аліментів. 4 січня 2018 р закон підписав президент України. Вступити в силу зміни повинні рівно через місяць з того моменту, а значить, на початку лютого 2018 року. Про це пише   Сегодня.

Передбачається  6 лютого  опублікувати  реєстр злісних неплатників аліментів, який буде доступний для громадян України.  Згідно з новим законодавством, якщо борг по виплаті аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує: заборона на виїзд за кордон; заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичної); заборона на полювання; заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв’язку з інвалідністю); призначення двох місяців  громадських робіт (оплата на погашення заборгованості, під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років).

Ще однією зміною стало те, що подача позовів про визнання батьківства, зміну місця проживання та інші хитрощі, які активно використовувалися сторонами для затягування розгляду спорів про аліменти, тепер не будуть підставою для зупинки судових процесів, що скоротить терміни розгляду таких спорів.

Також в законі сказано, що  один із батьків, який утримує дитину і не отримує аліменти більше півроку, буде мати право самостійно (тобто, без узгодження з другим із батьків) вирішувати питання про виїзд своєї дитини за кордон.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!