“Я МАЮ ПРАВО” — під такою назвою започатковано загальнонаціональний правопросвітницький проект  Міністерства юстиції України,  який активно стартував у червні 2017 року. Метою проекту є формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та надання механізмів щодо їх захисту.

Одна з цілей проекту – підвищити юридичну грамотність українських громадян, допомога громадянам, підвищення їхньої правової обізнаності, забезпечення дотримання прав людини та основних свобод, рівного доступу до правосуддя, а також надання якісних та комфортних сервісів населенню. За даними Міністерства, понад 70% населення потребує знань про свої права. Його триалість: 3 роки (2017–2019 роки).

Важливим елементом  є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян. 13 вересня 2017 року прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України №638-р згідно з яким проекту надано статус національного.

Президент України Петро Порошенко своїм указом оголосив 2018 рік в Україні Роком реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!”. Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

 

Офіційний веб-сайт проекту: prаvo.minjust.gov.ua.

На сайті можна отримати актуальну інформацію про проект, свіжі новини та контакти, куди звернутись у випадку порушення прав українців. Вже зараз на порталі можна дізнатися, як правильно поводитись, коли хтось намагається відібрати майно чи бізнес, що робити, якщо за навчання чи складення іспиту вимагають хабара, як можна вирішити спір без звернення до суду. Регулярно на сайті з’являтимуться нові матеріали, які навчатимуть, як не допустити порушення своїх прав, зокрема як правильно оформити договір оренди землі, як оформити нарахування субсидій та які наслідки виникають у разі несплати аліментів.

0 800 213 103 – єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.

Володимир-Волинський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Волинській області долучився до участі у проекті шляхом проведення роз’яснювальної роботи з питань застосування сімейного законодавства  та надання консультацій. Звертайтесь за допомогою!

Головний спеціаліст відділу Оксана Гаврилюк.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!