Нині, в часи децентралізації влади гостро постало питання фінасування бюджетних установ, здебільшого тих, які надають послуги населенню району. Як ніколи, нині міський або сільський бюджет, який би він не був самодостатнім, рахує кожну копійку. Особливо на утримання закладів освіти та шкіл викладання  мистецтва та музики. Дійшла ця проблема й до Володимир-Волинської музичної школи, де навчається 94 дитини не лише із ОТГ району, а й інших регіонів. Про це було озвучено на оперативній нараді у Володимир-Волинського міського голови.

Вишукуючи фінанси, міська влада перед керівниками освіти та  культури міста поставила питання руба: або надавайте рахунки відповідним органам самоврядування для оплати навчання іногородніх дітей, або  ж вирішуйте питання про їх подальше навчання. Оскільки музика та художня майстерність не є обов’язковою освітою. Тому коли батьки із Зимного або Хобултови хочуть, щоб їхня дитина навчилася грати на арфі чи на скрипці, нехай або ж самі оплачують стовідсоткову вартість навчального процесу, або ж звертаються до голів сільської ради чи ОТГ з проханням вишукати кошти у місцевому бюджеті та перерахувати на рахунок школи.

Не менш гостро стоїть питання оплати навчання дітей із сіл району у  загальноосвітніх закладах Володимира-Волинського. Їх, до речі, навчається більше трьох сотень. І яким чином до цього віднесуться голови  Зарічанської та  Зимненської ОТГ, поки невідомо. Бо Устилузька ОТГ на сесії  вже вирішила міські школи не фінансувати. У цьому є певна логіка:  в місті  Устилузі є своя велика школа, де все створено для того, аби діти  здобували відповідну освіту.

Отже, настали доволі таки цікаві часи. І вислів: «дітей чужих не буває» відходить, як видно із останніх подій, на задній план.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!